Rozhovory
04.12.2023 - Redakce

Trenér Rondoš: Rád bych, abychom postoupili do play-off.

Crazy girls nyní prožívá reprezentační pauzu, kvůli MS v Singapuru, kde ženský tým bojuje o medaile. Do kolotoče ČEZ Extraligy se vrátí před Vánocemi, kdy v domácím zápase přivítají FBC Třinec. Jak zhodnotil uplynulou část hlavní trenér Vojtěch Rondoš? Více v našem rozhovoru.

Jak hodnotíš první půli základní části?
První půle ukázala, že liga je letos velice vyrovnaná. Byli jsme schopni sehrát velice kvalitní a vyrovnané zápasy s týmy z horních pater. Bohužel nás v těchto zápasech zklamal klid na holích při zakončení, a také jistá nezkušenost překlopit zápasy za vyrovnaného stavu na naši stranu. Především zápas s Bohemkou nás mrzí hodně. Co nás ale může mrzet více jsou odevzdané body soupeřům Třince a Znojma. Zápasy, ve kterých jsme herně dominovali jsme dokázali proměnit v zisk pouze 4 bodů.

Naplnila se tvá očekávání, se kterými jsi do sezóny vstupoval?
Do jisté míry ano. Říká se, že druhá sezóna v nejvyšší lize je těžší než ta první. Musím říct, že je to pravda. Nicméně jsem nečekal, že to na nás chvilkama tak dopadne. Zbytečně jsme na sebe vytvořili tlak a vytratila se z nás jistá lehkost. Jak jsem říkal před sezónou, máme mladý tým, který je stále na začátku a sbírá zkušenosti. V čem se naplnilo mé očekávání je to, že holky zápas od zápasu rostou a otevírají nové dveře svých možností. Je před námi hromada práce, na kterou se těšíme.

Jaké jsou vaše cíle do druhé poloviny základní části?
Rád bych, abychom s týmem postoupili do play off. Myslím si, že minimálně herním projevem mezi 8 nejlepších týmu patříme, nicméně nechci, aby to tým svázalo. Chceme jít zápas od zápasu. Pokud necháme v zápasech vše co v nás je a zúročíme další získané zkušenosti, tak věřím, že se do play off dostaneme.

Co bude klíčem k tomu, aby se tyto cíle naplnily?
Disciplína a chuť na sobě pracovat jak týmově, tak individuálně. Samo nám do klína nic nespadne. Jinak než tvrdou prací na tréninku se neposuneme a to si musíme opakovat stále a všichni.

Již příští neděli vás čeká důležité utkání s Třincem. Co od tohoto utkání očekáváš, s jakým cílem do něho vstoupíte? Zápas se výjimečně odehraje na SH Dukla Liberec, jelikož proběhne v rámci charitativní akce, tak jak se na to těšíš?
Přál bych si, aby dorazila hromada fanoušků, kteří nás budou hnát za ziskem 3 bodů. Jak ukázalo první střetnutí, bude se jednat o tvrdý florbal, kde si ani jeden z týmů nedá nic zadarmo. My se budeme muset soustředit hlavně na naši hru a s klidem na hokejce si dojít pro výhru.

Více o charitativní akci, při které odehrají Crazy girls FBC Librec zápas s FBC třinec najdete zde: odkaz