Síň slávy

FBC Liberec uvedlo první členy do síně slávy v roce 2009, kdy se konaly oslavy 15 let od založení klubu. Od té doby přibývají členové pravidelně vždy po pěti letech, při výročních oslavách klubu. Aktuální seznam síně slávy FBC Liberec čítá 16 jmen. V první fázi, v roce 2009, bylo uvedeno celkem 7 členů FBC Liberec. Následovalo 6 členů v čele se zakladatelem klubu. Při posledním jmenování byla síň slávy obohacena o tři osobnosti. Fotogalerii ze slavnostního jmenování do síně slávy FBC Liberec najdete zde v odkaze.

Přehled členů uvedených do síně slávy FBC Liberec:

1. Jan Havrda - Liberecká legenda, která patřila k základním kamenům sestavy FBC Liberec.

2. Radek Erben - Začal do florbalu přinášet prvky profesionálního přístupu. Jako mecenáš je podepsaný pod úspěchy mužského týmu.

3. Radka Vondrová - Několikanásobná reprezentantka a účastnice MS. Ve své době patřila k nejlepším. Členka zlaté éry Crazy girls.

4. Jitka Černá - Neodmyslitelná členka zlaté éry Crazy girls. Pamětnice všech šesti získaných titulů. Její kariéra skončila v roce 2005-2006.

5. František Christián - Jeden ze zakládajících členů FBC Liberec působil v mužském týmu ještě před začátkem nového tisíciletí. Odehrál téměř 100 zápasů a byl důležitou součástí sestavy.

6. Libor Sedlmajer - Jeden z první generace hráčů v FBC Liberec. K florbalu se dostal společně s Tomášem Erbenem z hokejbalového oddílu.

7. Václav Vrána - Velký srdcař a příznivec, který v klubu působil od samých začátků. Svým přístupem byl vzorem a právem mu patřila přezdívka „Otec klubu”.

8. Tomáš Erben - V roce 1994 stál za založením florbalu v Liberci. Velký hecíř, který spojoval dlouhé léta spojoval celý klub, ve kterém zastával mnoho funkcí.

9. Zdeněk Chyba - Otec ženského florbalu, který jej držel dlouhá léta na špici. Úspěšný manažer a trenér, který stojí za celou zlatou érou Crazy girls.

10. Zdeňka Syptáková - Brankářka a nejmladší členka „dynastie Chybů“, která Liberci vychytala několik titulů. Česká reprezentantka a účastnice MS.

11. Dana Nesměráková - Jedna z klíčových opor Crazy girls FBC Liberec. V Liberci získala celkem 4 tituly a vždy se držela v čele kanadského bodování. Dlouholetá reprezentantka ČR.

12. Petra Skružná - Velká univerzálka v sestavě Crazy girls. První titul získala v Tatranu. Po návratu do Crazy girls začala sbírat tituly pod Ještědem. Účastnice mistrovství světa.

13. Viktor Kolář - Bývalý trenér FBC Liberec. Velký odborník, který žil florbal i ve volném čase. Mužský celek FBC Liberec vedl v úspěšné sezony 2007-2008.

14. Tomáš Fiala - Neúnavný bojovník, srdcař a pilíř obranné sestavy. V libereckém klubu působil dlouhá léta. Po hráčské štaci působil i na lavičce elitního týmu.

15. Jan Bělohlávek Mužskému týmu pomohl velkými počty kanadských bodů hned ke dvěma postupům do nejvyšší soutěže. Zodpovědný hráč a tvůrce hry.

16. Martin Bakoš - V mužském týmu působil jako obránce tři sezony. V klubových počátcích působil jako ekonom a správce financí.