Aktuální zprávy
04.12.2023 - Redakce

FBC Liberec chystá charatitavní dvojutkání!

Poslední domácí utkání před Vánocemi čeká na muže a ženy v neděli 17.12.2023. Muži vyzvou v charitativním utkání Tatran Střešovice. Crazy girls se střetnou s FBC Třinec. Obě utkání budou obzvláštěnyn tím, že domácí celky nastoupí ve speciálních dresech, které následně půjdou do dražby. Více v našem článku.

CHARITATIVNÍ UTKÁNÍ FBC LIBEREC:

Každoročně si klub FBC Liberec připravil charitativní utkání. Stejně jako v loňském roce podpoříme nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa a to speciálním dvojzápasem, který se uskuteční před Vánocemi na hale Dukla Liberec. "Na letošní rok jsme si připravili speciální dresy se zimním motivem, ve kterých nastoupí muži i ženy FBC Liberec. Následně budou dresy vydraženy ve speciální aukci a výtěžek poputuje nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa, která si naši podporu jednoznačně zaslouží," zní z klubu FBC Liberec o blížící se akci. 

"Jsem moc rád, že si klub takovou akci připravil, uvidíme jaký bude ohlas na dresy, ve kterých nastoupíme. Sám jsem na ně zvědavý. Věřím, že i tato forma utkání přitáhne diváky na halu Dukla Liberec a nám se podaří zaskočit Tatran Střešovice stejně jako v úvodním střetnutí sezony," říká o zápasu Radek Valeš, obránce elitního týmu FBC Liberec. 

"Podpora FBC Liberec má pro náš nadační fond veliký význam. Vedle neoddiskutovatelné finanční podpory je zde ještě faktor osobní. Florbalový oddíl byl Kryštofovou druhou rodinou a pro nás je to navíc srdeční záležitost," říká o nadcházející akci zakladatelka nadace Marie Abelová. 

Partnerem zápasů Livesport Superligy a ČEZ Extraliga bude společnost FAUX PAUX, která se zabývá designováním a potiskem oblečení. Více zde v odkaze. Tato firma podpoří atraktivitu utkání i speciální přestávkovými soutěžemi a rovněž zajistí výrobu 250 papírových tleskadel! 

ZÁPASOVÝ PROGRAM: 

  • 17.12.2023 | 14:00 | Tatran Střešovice | SH Dukla Liberec
  • 17.12.2023 | 17:00 | FBC Třinec | SH Dukla Liberec 

Předprodej vstupenek zde: odkaz zde

NADACE ÚSMĚV NEJEN PRO KRYŠTOFA POMÁHÁ:

  • sociálním poradenstvím
  • psychologickým a psychiatrickým poradenstvím
  • nutričním poradenstvím
  • adresnými finančními příspěvky
  • sdílením svého příběhu
  • výlety s klienty a mnohým dalším

PŘÍBĚH RODINY ABELOVÝCH:

Kryštof Jakub Abel byl člen FBC Liberec od roku 2009 a postupem času prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do mužské kategorie, kde v roce 2017 odehrál za mužský B tým poslední zápas. Kryštofovu sportovní kariéru zastavilo velmi závažné onemocnění. Lékaři mu objevili agresivní zhoubný nádor v koleni (osteosarkom). Léčba oficiálně začala 16. srpna 2018 a dle lékařů měla trvat 7-8 měsíců. Kryštof zvládl nejednu kritickou situaci a v roce 2019 pokračoval ve studiu VŠE v Praze a začal se vracet do normálního života. V roce 2020 probíhala dobře i rehabilitace a přes všechny strasti začal i sám chodit a jezdit na kole. V září 2020 se opět vše změnilo a při pravidelné kontrole kolena a plic byl Kryštofovi diagnostikovány neoperovatelné metastázy s enormní expanzí. Kryštof odešel 4. listopadu.
Po celou dobu synovy léčby řešili rodiče Kryštofa vše sami, bez jakékoliv pomoci. Netušili za kým jít, co všechno je možné a dostupné. Vše řešili intuicí a zbytky zdravého rozumu. Teprve zpětně začali zjišťovat, jaká pomoc byla možná a to nejen pro nemocné, ale i jejich rodiny. Celá situace je obrovsky fyzicky, psychicky i finančně náročná pro všechny zúčastněné. A proto se rozhodli založit nadační fond, který bude lidem postiženým touto nemocí a jejich blízkým ukazovat možnosti, kde lze čerpat pomoc, pochopení a podporu