Ohlasy po zápase
03.10.2021 - Redakce

Liberec přetlačil Otrokovice a bere třetí výhru v řadě!

V 6. kole Livesport Superligy přicestoval pod Ještěď tým z dalekých Otrokovic. Po velmi vyrovnaném průběhu utkání, musela rozhodovat až koncovka, ve které byl šťastnější domácí tým. FBC Liberec po výhře 7:6 se může radovat z třetí výhry v řadě za sebou.

FBC Liberec vs. Navláčil Panthers Otrokovice 7:6 (2:3,4:2,1:1)

Velmi ostrý vstup do utkání předvedly oba celky. Otrokovičtí vstřelili úvodní branku už v čase 0:19. Na tento bleskový nástup hostů rychle odpověděl Světlík, který prostřelil brankáře Kohúta. Aby toho nebylo málo, tak Otrokovice se znovu prosadili už na začátku 3. minuty a neuvěřitelně gólový úvod dokončil Kopecký, když dokázal vyrovnat po nádherné kombinaci první formace. Po této pasáži se hra uklidnila, nicméně oba týmy dokázaly vytvořit velké množství chyb, což se odráželo na kvalitě hry. Poslední trefu v první třetině obstaral otrokovický Jurčík. Po úvodní třetině svítilo překvapivé skóre 3:2 pro hostující celek.
Liberci se nepovedl ani vstup do prostřední části, protože na rozdíl dvou branek zvýšil obrovitý Vít Máček. Liberec se dlouho nemohl chytnout a čekal na pomyslnou snižující trefu. Ta přišla krátce po polovině utkání, kdy dobrou střeleckou formu potvrdil mladíček Smutný. Jeho trefa přišla krátce po nevyužité přesilové hře domácích. Nejlepší část předvedli Severočeši od 35. do 38. minuty. Tři rychlé branky překlopily vedení na stranu domácího celku. Dvakrát se prosadil Ferdan, jednou zapadla za brankovou čáru i střela od Vojtěcha Wienera. Do kabin bohužel tým Zdeňka Skružného dobře naladěn neodcházel. V průběhu druhé periody přišli domácí o zraněného Kárníka a navíc 33 vteřin před koncem třetiny snížil Nehila.
Závěrečná třetina klidná rozhodně nebyla. Domácí v úvodu předváděli nervózní hru a zaslouženě byla potrestána vyrovnávající brankou. Po trefě na 6:6 musel svoje brankoviště opustit brankář Petr Chlad, který byl zraněn protihráčem. I proto dostala možnost zápas dochytat posila Jakub Levínský. Rozhodující moment zápasu přišel v čase 49:54. Míček rychle putoval po ose Valeš - Wiener a roh hostující branky neuvěřitelně trefil Smutný. Díky této brance se Liberec dostal do vedení, jenž si dokázal pohlídat ve zbytku utkání. Panterům z Otrokovic nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.
Elitní tým Liberce si tak připsal další, tentokrát již třetí výhru v řadě za sebou. V Livesport Superlize zatím celek FBC Liberec nasbíral 11 bodů a drží se na 6. místě tabulky. V příštím týdne se Liberec představí na hřišti Chodova, kde bude chtít potvrdit dobrou formu.