Preview k zápasu
30.09.2021 - Redakce

​Liberec hostí Otrokovice. Přijdou body i z domácího prostředí?

Po vítězstvích na palubovkách Ostravy a České Lípy drží muži Liberce šňůru dvou vítězstvích v řadě. Třetí korálek budou moci přidat v zápase proti Panthers Otrokovice. Podaří se Severočechům poprvé v sezoně získat body i z domácího prostředí? Více o utkání čtěte v našem předzápasovém preview.

FBC Liberec (2-1-0-3)
Po náročném startu, kdy muži získali ve 4 zápasech pouze tři body, přidali ve dvou zápasech hned 5 bodů navrch. Zisk 8 bodů je zatím řadí na 8. příčku, avšak oproti ostatním celkům mají Severočeši o jeden odehraný zápas navíc.
Výbornou formu mají v tuto chvíli první dvě formace. V České Lípě se výrazně prosadila lajna v čele se Šimonem Stránským, který v tuto chvíli vládne i týmové produktivitě se ziskem 11. Druhá formace spoléhá na souhru juniorů Smutného s Wienerem, toto duo dobře doplňuje Valeš.
Ve všech šesti zápasech dostal příležitost brankář Petr Chlad, který zažívá premiérovou sezonu v kategorii mužů. Jediným momentem, kdy ho nahradil Jakub Levínský byly nájezdy v Ostravě, které vychytal.
V loňském roce si vedli lépe liberečtí hráči. V Otrokovicích dokázali vyhrát v prodloužení a na domácí palubovce Otrokovice vynulovali a získali tři body za výhru 2:0.

Panthers Otrokovice (1-0-0-4)
Otrokovice v loňské sezoně prožili doslova hororovou sezonu. Získali 8 bodů a zachránila je i koronavirová pandemie, která zajistila zrušení sestupů. Nicméně loňská sezona je minulostí a do nové sezony vstoupili otrokovičtí florbalisté s novým hlavním trenérem v podobě navrátilce Karla Ševčíka.
Ten dává velký prostor mladým hráčům. To sestavy se protlačili talentovaní bratři Ležatkové. Tým se nadále může opřít o služby kapitána a veterána Lukáše Petříka. Hlavní ofenzivní síla ční v duo Vykopal - Gašparík.
Pantherům se výrazně dařilo hlavně v prvních třech kolech. Nejprve přišly těsné prohry s Chodovem a Black Angels. Poté už dokázali bodovat nad Pardubicemi. Ze ziskem 3 bodů se zatím nachází na 10. pozici v Livesport Superlize.

Shrnutí
FBC Liberec bude v tomto utkání zajisté brát všechny tři body. K tomu bude muset předvést dobrý výkon, který ukázali svěřenci Zdeňka Skružného v minulých utkání v Ostravě a České Lípě. Podaří se jim to? To zjistitíme v neděli v 18:30, kdy začíná úvodním buly utkání.

  • Vstupné: 50,-
  • Držitelé permanentních vstupenek: zdarma
  • Předprodej vstupenek: zde