20 Let Klubu


16.2.2014 slavil florbal v Liberci velké jubileum. Klub, který byl založen v roce 1994 zažil 20. Výročí. Za dvě dekády prošlo FBC Liberec mnoho hráčů, hráček, reprezentantů, úspěšných trenérů či lidí, kteří pomáhali tvořit Liberecký florbal.

Záčatek dne patřil dvěma kategoriím. Hráči elévů a přípravky se utkali v turnaji, která trval celé dopodle. Více jak 120 dětí se prohánělo na extraligovém povrchu SH Dukly.

Po turnaji dětí následovalo přátelské utkání VIP osobností libereckého florbalu. Tým Black vedený Františkem Příhodou se utkal proti týmu White, který měl kapitána Tomáše Erbena. Na palubovce jste mohli vidět několik bývalých osobností například Jana Havrdu, Aleše Havlíka, Iva Svatoše nebo hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu. V 17:00 přišlo utkání mezi FBC Liberec a FBC ČPP Ostrava. Hráči FBC Liberec nastoupili k zápasu v historických replikách dresu „Crazy boys“. Před nadprůměrnou a výtečnou atmosférou naši muži přetlačili soupeři a vyhráli 6:5.

Oslavy 20. výročí FBC Liberec provázela výborná atmosféra. Děkujeme všem, co jste se podíleli na tak významném jubileu. Florbal v Liberci je už 20 let.