(1:3, 2:2, 2:0, 0:1;)
Znojmo
Skácelík, Čižmar - Salava, Palát, Horák, Čihal, Sláma, Krejčíř, Procházka, Kučera, Juříček, Pánek, Virgl, Martinek, Šindelář, Kucharič
Vaníček, Chyna - Hrůza, Strobach, Veselý, Böhm D. - Valeš, Ferdan, Marek - Salát, Hůza, Balatka - Šoltys, Baudisch, Kroupa, Bitman
Branky: 6. Petr Sláma, 29. Martin Pánek, 30. Petr Sláma, 41. Tomáš Kucharič, 44. Tomáš Kucharič - 11. Jiří Strobach, 16. David Böhm, 18. Pavel Hůza, 21. Prokop Ferdan, 27. Prokop Ferdan, 61. Prokop Ferdan; rozhodčí: Jiří Filipčík - Ondřej Filipčík; vyloučení: 2:1 + Adam Balatka 5; využití: 1:1; diváků: 340; zásahy brankářů: Jiří Skácelík 16 - Vít Vaníček 18; po třetinách: 1:3, 2:2, 2:0, 0:1;

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. FBC Liberec 5:6pp.(1:3,2:2,2:0,0:1)

Liberecký celek nastoupil zápasu velmi pozorně. V prvních minutách si ani jeden z celků nepřipsal výraznější šanci. Úvodní branku zápasu vsítil znojemský tým, který využil zmatku v hostující obraně. To liberecké hráče nakoplo. Postupně se trefili Strobach, Böhm a Hůza. Ti dokonale překlopili vedení na stranu FBC Liberec. První dějství skončilo 3:1 pro Severočechy.

Prostřední část zápasu nabídla dvě pasáže. V první kralovali hosté, v té druhé byli jasně lepší domácí. Když se dvakrát dokázal prosadil Prokop Ferdan, vedení narostlo už na 5:1. Znojemský celek musel reagovat oddychovým časem. Domácí vysunuli obranu a libereckým hráčům značně ztížili situaci. Do konce třetiny nováček dvakrát snížil a do šaten se šlo za stavu 3:5 pro FBC Liberec.

Ve třetí třetiny potvrdili návrat do zápasu znojemští, kteří využili brejkovou situaci a snížili už na rozdíl jediné branky. Ještě hůře bylo po 5-minutovém vyloučení Adama Balatky. Nabídnutou situaci využil Kucharič a ve 45. minutě vyrovnal utkání na 5:5. Ve zbývajícím čase mohli oba týmy rozhodnout. Nutno říci, že domácí byli rozdílové brance blíže. Naštěstí pro liberecký celek vše vyřešil Vaníček a po závěrečné siréně se šlo do prodloužení.

Prodloužení netrvalo dlouho. Ferdan vyhrál důležité vhazování a FBC Liberec sáhlo ke hře bez brankáře. Jmenovaný hráč po 46 sekundách zkompletoval hattrick a vystřelil Severočechům důležitý bod navíc.

FBC Liberec tak dokázalo bodovat a reprezentační přestávku stráví na 10. pozici, která zaručuje přímé udržení v Tipsport Superlize.

Branky: 3x Ferdan, Strobach, Hůza, Böhm D.

Trenér hostů Klucho: "Komu čest, tomu čest. Myslím teď hlavně Znojmo a jejich protiútoky. Bohužel jsme jim nabídli až moc takových situací. Obě půlky zápasu byly jako den a noc, jsme velmi rádi, že jsme na této horké půdě vybojovali 2 body. Velký dík divákům za atmosféru v utkání."

Trenér domácích Šťastník: "Od stavu 1:5 jsme byli lepším týmem, ale na víc než na bod to dnes nestačilo. Liberec hrál velmi dobře. Bohužel jsme totálně proflákali první polovinu zápasu a to nás dnes stálo vítězství. Sezóna jde dál a my se musíme kvalitně připravit na play-down. Děkuji divákům za fantastickou atmosféru."