Reportáže
26.02.2017 - Redakce

Crazyny vyzrály nad Jičínem

Crazyny zakončily základní část ženské extraligy parádním vítězstvím nad FBK Jičín. Liberecké ženy se činily ve druhé třetině, tým hostí však 14 sekund před koncem dorovnal a vypadalo to, že zápas půjde do prodloužení. O slovo se přihlásila Dostalíková, která 5 sekund před zazněním sirény dorazila míček do brány a Crazyny tak braly tři body.
Crazy Girls
Štěpánová (Vokatá) – Hubáčková, Koníčková, Dlouhá, Klánová, Loudová, Kabeláková – Dostalíková, Veidlová, Bartošová – Leierová, Pekárková, Kronychová – Plíšková, Šamaninová, Horáková.
Jičín
Samková (A. Kociánová) – Růžičková, Chlumská, Florianová, Strejcovská, Müllerová, Mikolášková – Kůželová, Kloutvorová, Žůrková – T. Mrázková, Drbohlavová, Exnarová – Špíglová, Satýnková.
branky: 13. Oxana Šamanina, 28. Klára Leierová, 36. Klára Leierová, 38. Klára Leierová, 39. Oxana Šamanina, 60. Martina Dostalíková - 6. Tereza Mrázková, 24. Leona Müllerová, 41. Andrea Satýnková, 52. Lucie Kloutvorová, 60. Lucie Kloutvorová; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 4:1; využití: 0:1; diváků: 80; zásahy brankářů: Marcela Štěpánová 12 - Veronika Samková 24; po třetinách: 1:1, 4:1, 1:3;

Reportáž

Od úvodního hvizdu byl celek domácích opatrný v rozehrávkách a byl trpělivý ve hře dopředu. Jičín zahrozil několikrát u liberecké brány, tu však pečlivě střežila Marcela Štěpánová. Hostím se však z podařené standardky podařilo vsítit a překlonit vedení na sovu stranu. Dorovnat se podařilo střelou z úniku Oxaně Šamanině. Hostům byla poté nabídnuta přesilová hra, kterou liberecké ženy s přehledem odbránily a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhé dějství byly Crazyny více dravé a napadaly Jičínské hráčky, jak jen mohly, zkušenou střelu z výběhu však předvedla Leona Müllerová, která zavěsila přesně do růžku a svému týmu vrátila vedení zpět. O pět minut později dorovnávala kapitánka Leierová. To vrátilo libereckým jistotu na čepelích a více se činily v útočných kombinací. Poprvé se domácí mohli radovat z vedení potom co opět Leierová zabodovala do brány hostí. To nebyl konec jejího úžasného výkonu, z půlky hřiště dokázala prostřelit pod nohy Samkové a během pouhých deseti minut tak zkompletovat hattrick. Na gólovou šňůru navázala ještě Šamanina, která navýšila na 5:2.

Poslední dějství lépe odstartoval tým hostí, který neváhal a využil standardní situace na hranici velkého brankoviště. Jičín se tak přiblížil Liberci na rozdíl dvou branek. Liberecká hra však byla překažena četným vylučováním. Jičín tak dohromady nasbíral 6 minut přesilové hry, přičemž té poslední využil a chyběla mu tak už jediná branka na dorovnání. V 57. minutě šly Crazyny do přesilovky, ve které Jičín postrašil jednou vážnou šancí, v té na poslední chvíli zachraňovala Štěpánová. Po skončení přesilovky se Jičín hnal do útoku a 14 vteřin před koncem se mu podařilo srovnat stav. Crazy girls se po odpískání bule ihned urvaly dopředu, kde se Dostalíkové podařilo v čase 59:55 dotlačit balon za čáru a rozhodnout tak o vítězi.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích Patra Horáčka: "Do začátku utkání jsme nastoupili velmi opatrně, vůbec jsme nehráli naší aktivní hru, což se nám vymstilo tím, že se soupeřky dostaly brzy do vedení. Do druhé třetiny jsme nastoupili aktivnějí, a konečně jsme začali hrát naši hru. Bohužel jsme dali soupeři možnost snížit na rozdíl jednoho gólu a na konec vyrovnat, ale naše touha po vítězství byla větší a rozhodující gól jsme dali my. Děkujeme soupeři."

Komentář asistentky trenéra hostů Markéty Kosové: "Vypuštěná druhá třetina nás stála vítězství. Děkujeme soupeři. Hlavní je, že jsme v play-off a jsme za to šťastné."