Liberec
Vaníček, Janota - Hrůza, Strobach, Klucho, Bitman, Kroupa, Hiadlovský - Marek, Ferdan, Valeš, Salát, Kořínek, Kopecký, Hůza, Procházka, Balatka - Šoltys, Böhm
Brno
Mazánek, Kuhn - Kadlec, Sládeček, Bauer, Juhaňák, Žižka, Nonn, Surkoš, Galuzska - Kadavý, Černoch, Koláčný, Ondráček, Jurševskis, Novotný, Kladivo, Coufal, Grlický
Branky: 16. Petr Salát, 23. Petr Salát, 24. Prokop Ferdan, 31. Radek Valeš, 36. Prokop Ferdan, 38. Prokop Ferdan, 39. Petr Salát, 40. Prokop Ferdan, 56. Jakub Procházka - 12. David Sládeček, 36. David Coufal, 52. Jan Novotný, 57. Jiří Bauer; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 2:2 + Jan Mazánek 5 + ČK1; využití: 3:1; diváků: 203; zásahy brankářů: Vít Vaníček ? - Jan Mazánek 0, Jan Mazánek 3, Filip Kuhn 4, Filip Kuhn 9; po třetinách: 1:1, 7:1, 1:2;

Reportáž

Pohádkový večer zažili florbalisté FBC Liberec. V 15. kole Tipsport Superligy dokázali v domácím prostředí získat všechny body hlavně díky výborné druhé třetině, kterou vyhráli 7:1. Připsali si další bodový zisk za výhru 9:4.

FBC Liberec vs. Bulldogs Brno 9:4 (1:1,7:1,1:2)

V prvních minutách bylo jasně lepší Brno, domácí celek musel několikrát podržel brankář Vaníček. Tlak soupeře vygradoval v přesilové hře, kterou domácí Brnu zbytečně nabídli. Brno pár vteřin před koncem početní výhody trestalo. Trefil se hostující Sládeček. Díky této trefě se liberečtí zpamatovali a dostalo se do zápasu. Ve velkých šancích neuspěl postupně Jiří Strobach ani Adam Balatka. V 16. minutě se krásně prosadil Petr Salát a bylo vyrovnáno.

Nástup do druhé třetiny byl přímo fantastický. Po trefách Saláta, Ferdana a Valeše svítilo na tabuli skóre 4:1. V 33. minutě ubránili Severočeši důležitou přesilovou hru soupeře. Rozhodující momenty přišli v na konci prostřední třetiny. Když na snížení z hole Coufala, bleskově odpověděl Prokop Ferdan. Stav byl 5:2. Následně mohli být diváci svědci neuvěřitelného výpadku brněnského brankáře, který v rozmezí 73 vteřin dostal hned 27 trestných minut. Liberečtí si při dlouhé přesilovkové hře věděli rady a do konce třetiny vstřelili ještě 3 branky! Opět úřadovali střelci Ferdan a Salát, oba dokázali zkompletovat hattrick.

Do závěrečné části šli Severočeši ve vedení 8:2. Dlouho liberečtí drželi brněnské střelce, kdy až v 11. minuty se hostujícímu celku podařilo snížit, po chybě v obranném pásmu. Buldoci své zbraně neskládali a od 14. minuty sáhli ke hře bez brankáře. Tato výhoda Brnu nepomohla a po kosmetické úpravě skóre z obou stran skončil zápas výhrou FBC Liberec v poměru 9:4. Poslední branku domácích vstřelil probuzený střelec Jakub Procházka.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Brna Davida Kyzlinka - dnes naprosté odevzdání výhry domácímu týmu Liberce, kolaps ve 2. třetině rozhodl o zápase.

Komentář trenéra FBC Liberec Filipa Hanžla - výkonově jsme navázali na předchozí tři utkání, a i díky přesilovkám jsme získali důležité 3 body. Přejeme soupeři dobrou cestu domů.