Liberec
Körber, Matiášek - Neklan, Bouček, Bauman, Pícha, Čáslava, Boček M., Boček J., Burian, Doležal, Fryš, Hanák, Hromanda, Ludvík, Novotný, Obuškevič, Renčín, Straka
Liberec
Mück, Chlad - Valeš, Baudisch, Světlík, Dlesk, Pařízek, Faksa, Mádlo, Wiener, Šoltys, Ferdan, Stránský, Smutný, Kopecký, Janeček, Horník, Dolejš
branky: 7. Matěj Boček, 10. Adam Bouček, 27. Jakub Hromada, 31. Jakub Boček, 35. Jakub Hromada, 52. Vojtěch Novotný - 12. Jan Šoltys, 21. Prokop Ferdan, 22. Šimon Stránský, 34. Jakub Mádlo, 59. Jakub Mádlo; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 357; zásahy brankářů: Ondřej Matiášek 16 - Daniel Műck 14; po třetinách: 2:1, 3:3, 1:1

Reportáž

Black Angels vs. FBC Liberec 6:5 (2:1,3:3,1:1)

V důležitém utkání nejdříve měli dvoubrankovou výhodu na svojí straně Black Angels. Ti se dokázali prosadit v 7. a 10. mminutě. Dvougólové vedení Black Angels vydrželo pouze dvě minuty, když se podařilo snížit Šoltysovi. Liberci se podařilo otočit průběh zápasu zkraje druhé periody. Hned po 6 vteřinách od buly se prosadil Ferdan, na kterého navázal Stránský. Domácí, jenž pořádali svoje utkání v Lounech se však vrátili do tempa a dokázali si vzít vedení na svoji stranu.

Do závěrečné periody vstupovali liberečtí s jednogólovým mankem. Liberec měl mnoho dobrých šancí, ale žádnou z nich nedokázal proměnit. Rozhodující moment přišel v 52. minutě, kdy Black Angels šťastně proměnili svůj protiútok. 4:6 z pohledu FBC Liberec. Severočeši v poslední fázi utkání měli drtivý tlak, ale zmohli se pouze v 59. minutě na snížení. V úplném závěru měli Severočeši ještě obrovskou šanci k vyrovnání, tu lapil gólman Ondřej Matiášek a potvrdil postup Black Angels do čtvrtfinále play-off.

Elitní tým FBC Liberec kvůli prohře ve třetím osmifinále prohrál svoji sérii 2:1 na zápasy a v letošní sezoně má hotovo. Na závěr bychom rádi poděkovali za skvělou podporu v sezoně 2022/2023.