Sparta
Mück, Chlad - Ferdan, Šoltys, Stránský, Ferdan, Wiener - Kárník, Janeček, Kopecký, Smutný, Valeš - Baudisch, Světlík, Bitman, Pařízek, Macháč, Dlesk,
Sparta
Beneš, Hejna - Marvánek, Kareš, Bartoš, Křenek, Kuchynka, Pruner, Čermák, Juha, Košir, Kolstrunk, Krbec, Mühlfeit, Šváb, Kozák, Fišer, Sedláček
Branky: 2. Šimon Stránský, 31. Jakub Kopecký - 6. Robert Košir, 13. Kristián Kozák, 13. Robert Košir, 19. Matěj Čermák, 37. Robert Košir, 54. Matěj Čermák, 55. Marek Zouzal; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 312; zásahy brankářů: Petr Chlad 23 - Martin Beneš 15; po třetinách: 1:4, 1:1, 0:2

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha 2:7 (1:4, 1:1, 0:2)

Závěrečné kolo nabídlo divákům v pěkně zaplněné hale Dukla bleskový vstup domácích. Wiener vzduchem našel Strásnkého, který si položil Beneše a dostal Liberec poprvé do vedení. Poté převzali otěže Sparťané, kteří stihli čtyři trefy v řadě za sebou a de facto si vytvořili dostatečně pohodlný polštář do další zbývajících etap duelu. O branky se postaral dvakrát slovinec Košir a po jedné brance přidali Kozák a Čermák.

V druhé třetině za mohutné podpory diváků Severočeši přežili oslabení o dva muže. Tento moment svěřence Matěje Klucha vyhecoval k nejlepší pasáži v zápase. Snížit se podařilo střelou z hole Kopeckého. Na domácí liberecké snížení ze 31. minuty, reagovala Sparta rychle v 37. minutě si Košir připsal třetí trefu.

V poslední fázi se Liberec marně snažil dostat výsledkově na dostřel. Několikrát špatně naložil s nadějně rozvícími se protiútoky. Protože hostující tým nepřipustil žádné drama a navíc zapsal ještě dvě branky odvezl si z Liberce zaslouženou výhru v poměru 2:7.

Jak již bylo zmíněno domácí FBC Liberec si i přes prohru splnil povinnost a po roce opět postoupil do play-off. V něm potkají pražský tým Black Angels, se kterým mají v letošní sezoně vyrovnanou bilanci. Série hraná na dva vítězná utkání začíná v sobotu 4.3.2023 v Praze, a poté následuje nedělní domácí duel.