(0:2, 0:4, 0:2)
Pardubice
Denemark, Haleš - Šmíd, Prix, Šimák, Kaluža, Viterna, Kohoutek, Kučera, Teichman, Nezval, Žáček, Slabý, Klein, Křinka, Machatý, Ďopan, Černý, Bína
Mück, Futschik - Kárník, Ferdan, Stránský, Václavík, Dlesk - Valeš, Smutný, Macháč, Šoltys, Janeček - Světlík, Bitman, Sedláček
Branky: 1. Michal Václavík, 12. Šimon Stránský, 28. Filip Smutný, 30. Šimon Stránský, 32. Tomáš Dlesk, 34. Michal Václavík, 49. Jakub Kárník, 59. Prokop Ferdan; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 208; zásahy brankářů: Matěj Denemark 13 - Daniel Műck 15; po třetinách: 0:2, 0:4, 0:2

Sokoli Pardubice vs. FBC Liberec (0:2,0:4, 0:2)

Svěřenci Zděnka Skružného nastoupili pouze na dvě formace, protože řadu hráčů trápí zranění nebo nemoce. Tento aspekt avšak problémy nečinil, protože už od prvního střídání vedl Liberec 1:0. Přízemní střelou mezi nohy se posadil Michal Václavík. Následně si Liberec tvořil šance a nepouštěl domácí do útoku. Dvojnásobné vedení zařídil nejproduktivnější hráč hostů Šimon Sránský po krásné individuální akci. Protože další branky první perioda už nenabídla, svítilo na světelné tabuli skóre 2:0 z pohledu FBC.

Po zdařilé první třetině se Severočeši předvedli ještě v lepším světle. Čtyřmi góly v průběhu rozhodli o výsledku utkání. Nejprve se prosadil probuzený střelec Smutný, poté Stránský zasunul míček za bezmocného brankáře domácích a další dvě branky přidali obránci Dlesk a Václavík. Právě pro Tomáše Dleska byla branka příjemným momentem, protože je pardubickým odchovancem.

Závěrečná třetina začala přesilovkou Pardubic, tu Liberečtí obětavě ubránili a brankář Mück nadále držel čisté konto. Protože Pardubice působily opravdu odevzdaně, neměl Liberec žádný problém s navyšováním náskoku. Poslední branky vsítili Jakub Kárník a pětibodový Šimon Stránský.

Po vysoké výhře 8:0 se liberecké FBC dostalo na zisk 20 bodů v tabulce Livesport Superligy, což ho drží v klidném středu tabulky. Zároveň toto utkání bylo skvělou pozvánkou na poslední domácí duel proti 1. SC Tempish Vítkovice. Vánoční utkání se speciálním programem (odkazd zde) začíná v neděli 18. 12. v 15:00 na SH Dukla Liberec.