SH Dukla Liberec
11.kolo, ne 27.11.2022
Liberec
3
:
9
(1:3, 2:3, 0:3)
Boleslav
Liberec
Mück, Chlad - Pařízek, Václavík, Šoltys, Janeček, Dlesk, Bitman - Stránský, Ferdan, Kárník - Valeš, Macháč, Smutný - Mádlo, Baudisch, Světlík - Kukla
Boleslav
Bauer, Hanuš - Suchánek, Zakonov, Gruber, Punčochář, Seibert, Fišera - Tokoš, Natov, Beneš - Sládek, Šebek, Krebner - Pěnička, Korych, Zoufalý - Chroust.
branky: 16. Šimon Stránský, 23. Šimon Stránský, 28. Šimon Stránský - 6. Jan Natov, 9. Michal Sládek, 17. Jakub Bína, 27. Michal Sládek, 33. Jan Natov, 34. Matěj Pěnička, 41. Jan Natov, 57. Jan Natov, 60. Dominik Beneš; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 202; zásahy brankářů: Daniel Műck 18, Petr Chlad 0 - Lukáš Bauer 15; po třetinách: 1:3, 2:3, 0:3

Reportáž

FBC Liberec vs. Předvýběr.CZ Mladá Boleslav 3:9 (1:3,2:3,0:3)

To co si liberečtí florbalisté rozhodně nepřáli bylo v zápase brzy prohrávat. To se bohužel vyplnilo v 6. minutě, kdy hostující kapitán Natov vyslal nekompromisní střelu do horní poloviny brány Daniela Mücka. O dost hůře bylo o necelých 180 sekund později. Krebner vystihl rozehrávku domácích a Sládek zvýšil na 0:2. Tento stav liberecké nabudil a poprvé v zápase se začal dostávat i do vyložených příležitostí. V čase 15:31 se ujala střela Šimona Strásnká a bylo sníženo. To nebylo vše. Předvýběr.CZ sehrál krátce před sirénou povedenou akci na jejímž konci byl Bína a ten se nemýlil, i proto se za stavu 1:3 odcházelo do šaten.

V prostřední periodě se v prvních části strhla branková smršť. V 23. minutě snížil svým druhým gólem Stránský. Poté se opět radovali hosté a další snížení přišlo opět z hole Stránského, jenž završil hattrick. Stav 3:4 z pohledu Liberec ovšem dlouho nevydržel. Obhájce titulu do konce prostřední části zvýšil skóre na 6:3. O branky se postarali Natov a Pěnička.

Do závěrečné periody nastoupili Severočeši s velkým odhodláním. Nicméně nejprve museli ubránit dvojnásobnou početní přesilovou hru soupeře, což se nezdařilo. Sedmá branka soupeře na začátku třetí třetiny definitivně rozhodla utkání. I přes velký brankový rozdíl se Liberec ještě pokusil o závěrečnou hru bez brankáře, ale i ta byla bez gólu. V závěru Mladá Boleslav ještě dvakrát skórovala a zaslouženě vyhrála 3:9.

FBC Liberec tak má stále na svém kontě 14 bodů. V následujícím týdnu čeká na svěřence trenéra Skružného další dvě utkání. Na páteční venkovní utkání s Florbal Chodov naváže domácí výzva v podobě utkání s nováčkem z Karlových Varů. Během nedělního utkání proběhne i klubové focení, o kterém jsme psali zde. Přijďte podpořit Liberec a vytvořit skvělou kulisu!

4.12.2022 | 15:00 | SH Dukla Liberec

Highlights: odkaz
Fotogalerie: odkaz
Ohlasy: odkaz