(5:1, 8:1, 6:2)
Vítkovice
Souček, Jasiok - Gattnar M., Gattnar R., Fukala, Šebesta, Sidunov, Šindler, Pažák, Jankovský, Hatala, Zubek, Palčinský, Delong, Hložanka, Matejčík, Besta, Kaleta
Chlad, Muck - Šoltys, Dlesk, Faksa, Valeš, Smutný, Janeček, Kárník, Trčka, Stránský, Ferdan, Bitman, Baudisch, Macháč, Světlík, Balatka
1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Liberec 19:4 branky: 1. Adam Zubek, 10. Adam Delong, 11. Ondřej Sidunov, 17. Štěpán Kaleta, 20. Lukáš Fukala, 21. Adam Delong, 22. Jiří Besta, 27. Štěpán Kaleta, 28. Martin Gattnar, 30. Martin Gattnar, 30. Ondřej Sidunov, 34. Adam Delong, 38. Adam Zubek, 42. Marek Matejčík, 43. Adam Palčinský, 48. Marek Matejčík, 50. Marek Matejčík, 55. Rostislav Gattnar, 57. Martin Gattnar - 5. Šimon Stránský, 37. Šimon Stránský, 43. Filip Smutný, 56. Adam Balatka; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 139; zásahy brankářů: Lukáš Souček 7 - Petr Chlad 5, Daniel Műck 17; po třetinách: 5:1, 8:1, 6:2;

1. SC Tempish Vítkovice vs FBC Liberec 19:4 (5:1, 8:1, 6:2)

Na úvodní trefu z první minuty ještě dokázal odpovědět Stránský. Pak ovšem následoval kolaps v přesilové hře a dvě obdržené branky poslaly Liberec pod deku. Do konce třetiny pak domácí přidali ještě dvě branky a do šatny se šlo za stavu 5:1.

Liberec nenašel chuť s výsledkem něco udělat ani ve druhé třetině. Kromě toho, že kupil jednu chybu za druhou, nechával Vítkovicím mnoho prostoru, který domácí využívali k navyšování skóre. Už po prostředním dějství svítilo na světelné tabuli děsivé skóre 2:12 z pohledu Liberce. Poslední část přinesla pouze navyšování rozdílu skóre na konečných 19:4. Severočechům nepomohly ani dvě branky z hole Smutného a Balatky.

Mužský elitní tým nyní čeká reprezentační přestávka. Do kolotoče Livesport Superligy se vrátí v pátek 7.10.2022, kdy se v premiérovém "školním zápase" utkání na hale Dukla Liberec s Black Angels. Utkání začne netradičně už v 9:30.