Sparta
Beneš, Hejna - Bartoš, Kolstrunk, Juha, Zouzal, Mühlfait, Kozák, Košir, Křenek, Curney, Sedláček, Petráň, Kuchynka, Čermák, Andrášek, Kareš, Krbec, Bláha, Pruner
Liberec
Mück, Chlad - Dlesk, Šoltys, Valeš, Smutný, Faksa, Pařízek, Janeček, Ferdan, Stránský, Trčka, Bitman, Baudisch, Balatka, Mádlo, Kárník, Světlík
branky: 4. Radim Křenek, 6. Jiří Curney, 12. Jiří Curney, 20. Josef Juha, 33. Dominik Bartoš, 40. Jiří Curney, 48. Jiří Curney, 51. Vojtěch Andrášek, 57. Radim Křenek - 34. Jakub Kárník; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1 + Michal Kareš 4 + ČK2:1 + Adam Balatka 4 + ČK2; využití: 0:0; diváků: 327; zásahy brankářů: Martin Beneš 10 - Daniel Műck 29; po třetinách: 4:0, 2:1, 3:0;

Reportáž

ACEMA Sparta Praha vs. FBC Liberec 9:1 (4:0,2:1,3:0)

Ráz zápasu dodala už první pětiminutovka, ve které se domácí tým prosadil hned dvakrát. Nejprve se trefil šťastně, ale přesně obránce Křenek. Poté zvýšil náskok Curney. Špatný vstup do zápasu pokračoval. Ve 12. minutě podruhé prostřelil brankáře Mücka Curney a pomyslný hřebíček do rakve zarazil Liberci Juha, když šťastně odrazil míček od Janečkovy nohy.

Po první třetině svítilo skóre 4:0 pro Spartu.Zaskočený Liberec neměl moc příležitostí ani ve druhé třetině, rychle ztrácel míček a jeho hra mu vůbec nevycházela. Navíc se ukázalo, že Sparta byla v zápase opravdu v pohodě. Na 5:0 zvýšil z dorážky Bartoš. Následně se na Liberec poprvé usmálo trochu štěstí. Kárník vybojoval na středu míček, běžel sám na brankáře Beneše a prosadil se. 1:5. Následně se hra poprvé v zápase vyrovnala, ale Liberci to nebylo platné, protože 7 vteřin před koncem dovršil hattrick Curney.

Ve třetí třetině se ráz utkání nezměnil, ačkoli se trenér Skružný snažil více využívat svoji první a druhou formaci. Nakonec i ve třetí třetině měla poslední slovo Sparta, která třemi góly dala výsledku konečnou podobu 9:1. V závěrečné třetině se stala ještě jedna zajímavá událost. Melu v brankovišti domácích vyřešili rozhodčí červenou kartou pro Adama Balatku a Michala Kareše. Oba hráče čeká jednozápasová stopka.

Šanci na nápravu budou mít liberečtí florbalisté v neděli 18.9. od 15:00 na SH Dukla Liberec. Soupeřem jim budou Sokoli Pardubice. Budeme se těšit na Vaši podporu.