11
(1:3, 3:3, 0:5)
Šantora, Lorenc - Jelínek, Vnuk, Gold, Bína, Gregor, Strachota, Skřivánek, Hartman, Pinkas, Fiala, Stuchlík O., Stuchlík Z., Hájek, Lebeda, Cabejšek, Čuda, Klápa, Paštika
Mück, Chlad - Klucho, Baudisch, Dlesk, Šoltys, Rozkovec - Kološ, Čermák, Wiener, Stránský, Valeš - Kárník, Janeček, Kopecký, Salát, Ferdan, Bitman, Světlík
Branky: 10. Jan Fiala, 27. Michal Strachota, 28. Petr Hartman, 31. Zbyněk Stuchlík - 8. Petr Salát, 14. Martin Čermák, 19. Jan Šoltys, 23. Šimon Stránský, 24. Prokop Ferdan, 26. Jakub Kopecký, 43. Radek Valeš, 45. Martin Čermák, 48. Prokop Ferdan, 55. Šimon Stránský, 58. Tomáš Dlesk; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; zásahy brankářů: Karel Šantora 30 - Daniel Mück 12; po třetinách: 1:3, 3:3, 0:5;

TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FBC Liberec 4:11 (1:3,3:3,0:5)

Oba týmy vstoupily do zápasu s pocitem, že ani výhra je nemůže posunout v konečné tabulce před své soupeře. Přestřelku otevřel v čase 7:52 dalekonosnou ranou veterán Petr Salát. Na tuto situaci dokázal soupeř rychle zareagovat a Fiala zajistil vyrovnání, když procedil míček pod rukou brankáře Mücka. V dalším průběhu první třetiny Liberec držel míček a jasně ve hře dominoval. Zasloužené vedení 3:1 zajistil Čermák a z předbrankového prostoru Šoltys.

Jestli se něco v zápase mužům FBC Liberec povedlo, byl to vstup do druhé periody. Za necelé 4 minuty navýšili vedení na 6:1. Brankáře Šantoru prostřelil Stránský, Ferdan a Kopecký. Na tento vývoj zareagoval hlavní trenér SKV, vzal si oddechový čas a stáhnul svoji sestavu na dvě pětice vyvolených. Zmíněný akt domácím pomohl a už v čase 30:52 se dotáhli na dvoubrankový rozdíl. Ve zbytku třetiny se svěřenci hlavního trenéra Skružného vzpamatovali a udrželi vedení 6:4.

Důležitý a zřejmě rozhodující moment zápasu přišel na začátku třetí třetiny. Radek Valeš šťastně dostal míček do domácí branky a dodal potřebný klid na lavičku hostujícího týmu. Ve zbytku závěrečné dvacetiminutovky se Liberec prosadil ještě čtyřikrát! Exhibiční konec zápasu zajistili Čermák, Ferdan, Stránský a Tomáš Dlesk, který zakončil v přesilové hře konečný účet zápasu.

Liberečtí florbalisté za výhru 11:4 vezou pod Ještěd poslední tři body z letošní sezóny. V té nasbírali 36 bodů, což je druhý nejvyšší zisk v základní části pro FBC Liberec. Bohužel, ani tento výsledek nestačí na play-off. O jediný bod zakončili muži FBC Liberec sezonu na 9. příčce, stejně jako v předešlých dvou sezonách.