4pp
(1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
Jurco, Frühbauer - Tlapák, Kreysa, Rod, Mühlfait, Piskáček, Kolísko Jan, Papoušek, Sládeček, Sádlo, Kolísko Jakub, Langer, Havlas, Meliš, Němeček, Švéda, Šindelář, Brautferger
Mück, Ponomarev - Klucho, Bitman, Baudisch, Dlesk, Šoltys, Rozkovec, Kopecký, Kárník, Čermák, Balatka, Kološ, Janeček, Wiener, Valeš, Stránský, Ferdan, Kořínek, Salát
Tatran Teka Střešovice - FBC Liberec 3:4p branky: 7. Matěj Havlas, 31. Milan Meliš, 33. Filip Langer - 28. Jan Šoltys, 47. Prokop Ferdan, 55. Prokop Ferdan, 61. Martin Čermák; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 7:3; využití: 1:2; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 8 - Daniel Mück 13; po třetinách: 1:0, 2:1, 0:2, 0:1;

Tatran Teka Střešovice vs. FBC Liberec 3:4 po prodloužení (1:1,2:1,0:2,1:0)

Nástup do utkání měli jednoznačně lepší domácí. První lajna okolo reprezentantů Langera a Němečka působili velmi živě a dělali liberecké obraně poměrně velké problémy. Brankový účet zápasů otevřel další útočník z první formace Havlas. Po této brance se liberecká hra zlepšila, ale tatranští hráči stále diktovali tempo. Důkazem toho je poměr střel ve prospěch domácího týmu.

Druhá třetina probíhala měla stejný obraz hry jako ta předešlá. Svěřenci Milana Fridricha v rozehrávce dlouho drželi balón a vypracovali si střely hlavně ze střední vzdálenosti. Ty všechny lapil jistě chytající Mück. Vyrovnání z libereckých holí přišlo od útočníka Jana Šoltyse, který svůj beckhand pokus proměnil v čase 27:52. V druhé polovině utkání sáhli rozhodčí k vyloučení. První přesilovku proměnil Tatran v čase 30:38. Krátce nato dostali hosté k dispozici početní výhodu ve které se nejen nepodařilo vstřelit gól, ale dokonce obdrželi branku na 3:1. Po 40min svítilo skóre 3:1.

Do třetí periody vstoupili muži Liberce velmi aktivně, důkazem může být břevno Kološe. Velké sebevědomí na lavičku Severočechů přinesla snižující branka navrátilce Ferdana po krásné kombinaci do prázdné brány. Jednobrankový rozdíl ve skóre vydržel až do času 54:38 kdy Ferdan svým druhým gólem vymetl šibenici a srovnal na 3:3. V závěrečné pětiminutovce dostali nejprve domácí početní výhodu. S notnou dávkou štěstí se libereckým obráncům podařilo celé dvě minuty neinkasovat. Když už se zápas chýlil do prodloužení rozhodčí sáhli hned ke třem vyloučením na straně Tatranu, čímž dodali Liberci obrovskou výhodu. Přesilovková formace Liberce zužitkovala výhodu až v prodloužení. Prokop Ferdan krásně uvolnil Čermáka, který neměl problém zápas rozhodnout.

Liberecký tým v 20.kole Livesport Superligy překvapivě urval 2body na palubovce Tatranu. Na podařenou bodovou šnůru bude moci elitní tým navázat znovu zítra v duelu proti Panters Otrokovice. Utkání začíná v 16:00 a komentovaný přenos můžete sledovat na www.tcvom.cz