(1:3, 1:4, 1:2)
Ostrava
Binder, Janík - Soukup, Herblich, Lipový, Malajka, Klimscha, Vítovec, Kaloč, Eichner, Kittel, Jakubec, Šubert, Zimmer, Pešat, Sládek, Kittel, Dohnal, Malina, Burýšek
Mück, Ponomarev - Kološ, Kořínek, Klucho, Dlesk, Janeček, Čermák - Kopecký, Světlík, Balatka - Baudisch, Šoltys, Rozkovec - Ferdan, Valeš, Wiener - Kárník, Bitman, Emlar
Branky: 14. Kryštof Malina, 35. Filip Šubert, 52. Petr Kittel - 8. Vojtěch Wiener, 9. Jan Světlík, 17. Prokop Ferdan, 23. Patrik Rozkovec, 24. Jan Světlík, 35. Prokop Ferdan, 36. Adam Balatka, 46. Petr Kološ, 59. Prokop Ferdan; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jan Binder 12 - Daniel Mück 16; po třetinách: 1:3, 1:4, 1:2;

FBC ČPP Ostrava vs. FBC Liberec 3:9 (1:3,1:4,1:2)

Klíčový vstup do utkání vyšel elitnímu týmu na jedničku. Navrátilec Martin Čermák vyvezl míček, našel volného Wienera a ten prostřelil bezmocného Bindera. Tato branka libereckého hráče neuspokojila a do konce první třetiny přidali další dvě branky. Trefil se Světlík a svým první gólem v zápase Ferdan. Na tři branky dokázal domácí tým reagovat pouze brankou Maliny, který vymetl šibenici skvěle chytajícího Mücka.

Do druhé periody nastoupili hráči FBC Ostrava velmi aktivně. Studená sprcha pro ně přišla v čase 22:23, kdy Rozkovec sebral míček, utekl obraně a zasunul pod brankářem. 4:1. O 38 sekund mohl slavit tým z Liberce další odskočení od soupeře. Světlík neváhal a z poloviny hřiště prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V dalším průběhu druhé dvacetiminutovky tvořili hru domácí. Tlak vyústil ve vyloučení hostujícího hráče. Přesilovou hru ještě Ostrava neproměnila, ale z další útočné akce byla úspěšná. 5:2. Důležitý moment si přichystalo útočné duo Ferdan – Valeš, kdy prvně jmenovaný zakončil krásnou akci. Do kabin odcházeli Severočeši s výrazným vedením o pět branek, které dovršil Adam Balatka.

Vedení 7:2 se ukázalo jako dostatečné. V posledních třetině sice Ostrava tlačila, ale nedokázala se dostat ani na dostřel. Liberečtí hráči po zodpovědném výkonu vyhráli v poměru 9:3. O poslední dvě branky se postarali Kološ a Ferdan, který střelou do prázdné branky dovršil hattrick.

Po vítězném duelu, čeká na svěřence Zdeňka Skružného, další prověrka v Livesport Superlize už zítra, kdy vstoupí do odvetného utkání s Vítkovicemi. Úvodní buly je naplánováno na 16:00