Česká Lípa
Dvořák, Ponomarev - Slaný, Kadlec, Tichý, Merliček, Mlejnek, Spilka, Krajcigr, Jirsa, Hanzalíl, Knespl, Ekl, Jansa, Matějíček, Džierdza, Knespl
Liberec
Vaníček, Janota - Kološ, Lhota, Klucho, Čermák, Leksa, Kárník - Balatka, Ferdan, Kopecký, Valeš, Hejduk, Rozkovec, Baudisch, Šoltys, Kořínek, Kroupa Bitman, Hrůza
Branky: 7. Milan Tichý, 7. Radek Krajcigr, 8. Dominik Jansa - 29. Lukáš Kořínek, 60. Jakub Kopecký; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 5:0; využití: 0:1; diváků: 316; zásahy brankářů: Jan Dvořák 26 - Vít Vaníček 13; po třetinách: 3:0, 0:1, 0:1;

Reportáž

Začátek zápasu chytli lépe domácí, liberečtí hráči jim navíc dovolili v sedmé minutě hned dvě trestná střílení. První proměnil Tichý, druhý nájezd se povedl exboleslavskému Krajcigrovi. Gólové hody České Lípy pokračovaly v osmé minutě, kdy se skóre měnilo potřetí. Rychlý protiútok proměnil Jansa. Od té doby přišlo i několik šancí hostujícího týmu, který za každou cenu chtěl snížit. Do konce první třetiny ale gól nepadl.

V úvodu druhé části nabídli domácí Liberci hned dvě přesilovky za sebou, obě ale zůstaly bez využití. Českolipské držel zejména výborný Dvořák v bráně. Jeho skalp si připsal Kořínek v devětadvacáté minutě a snížil tak na 1:3. Liberci se nepodařila využít ani třetí nabídnutá početní převaha. Liberečtí hráči přestříleli domácí v poměru 13:3, ale do brány se vešla jen jedna z nich.

Nepříliš pohledný florbal pokračoval i ve třetí třetině. Domácí houževnatě bránili, hosté se snažili vstřelit kontaktní branku, ale naráželi na perfektní bloky a na skvělého gólmana České Lípy. V závěru třetiny dostali liberečtí další možnost přesilové hry, která navíc byla po špatném střídání téměř devadesát vteřin dvojnásobná. Závěrečný nápor hostí však vyústil v jediný gól z hole Kopeckého. Lípa udržela jednogólový náskok až do konce šedesáté minuty a slaví tříbodové vítězství.

Branky: Kořínek, Kopecký

Ohlasy trenérů

Vyjádření trenéra hostí (Filip Hanžl): Dlouho jsme neprohráli zápas, ve kterém bychom byli lepší. Hodíme to za hlavu a v neděli zahrajeme znovu dobře proti BA. Hodila by se větší produktivita a využití přesilovek. Díky soupeři i rozhodčím za zápas. Vyjádření trenéra domácích (Jiří Stožický): Dlouho jsme nevyhráli zápas, ve kterém by jsme byli horší. Rozhodl vstup do zápasu a výborný Dvořák v bráně společně se zlepšenou hrou do obrany.