Rozhovory
01.03.2017 - Redakce

Zhodnocení průběhu sezóny slovy kapitánky Klárky Leierové

Klárka Leierová je nedílnou oporou libereckých Crazyn. Kapitánskou pásku nasazuje čtvrtou sezónu a vede svůj tým vždy do boje. V posledním kole proti Jičínu pomohla výrazným dílem ke třem bodům. Nyní zhodnocuje průběh letošní sezóny.

Jak by si zhodnotila dosavadní výsledky a výkon tvého týmu v základní části?

Na začátku sezóny jsme se potýkali s několika odchody a museli jsme do týmu najít a zařadit nové hráčky. Pro mladé holky, co k nám přišly z juniorek, tak ani pro ty, které přišly z nižší soutěže to nebylo jednoduché. Ale myslím si, že jsme to nakonec všichni zvládli dobře. Tomu odpovídá i docela dobré 6. místo po základní části, celkově si myslím, že krom asi dvou zápasů jsme, v těch pro nás důležitých, moc bodů neztratili.

Post Lenky Bartošové převzal Petr Horáček. Jak vnímáš změnu hlavního trenéra v této sezóně?

Pro Petra to stejně jako pro nové holky nebylo jednoduché, ale jednou se do toho dal, tak musel bojovat s námi. 🙂 Těch zkušeností ještě nemá tolik, co Lenka Bartošová, ale byla na něm vidět touha se zlepšovat a hledat případnou radu a pomoc u zkušenějších kolegů.

Od domácího zápasu s Ostravou se na střídačce jako posila realizačního týmu objevuje Lukáš Nesměrák. V čem vidíš jeho hlavní přínos?

Lukáš má hodně zkušeností, ale jen o nich to taky není. Má hlavně cit pro hru a ví, kdy co změnit a s čím na soupeře jít. Bylo vidět, že se na každého soupeře dobře připravil a ty informace nám dobře předal. Největší přínos tedy vidím po té taktické stránce, ale i to, že na střídačce není trenér sám ale minimálně ve dvou, je pro sledování hry lepší.

Jako soupeře do play-off si nás vybral vicemistr Florbal FAT PIPE Chodov. Co očekáváš od této čtvrtfinálové série?

Bude to rozhodně velmi náročná série. Hrát proti takovému týmu jako je Chodov je vždy složité, mají tým nabitý výbornými hráčkami. Rozhodně ale do zápasů nemůžeme jít poraženě. Papírové předpoklady mluví pro Chodov, ale je jen na nás, co předvedeme na hřišti.