Rozhovory
10.02.2023 - Redakce

Žbánková: ​Do zbývajících zápasů dáme všechno!

O aktuálním stavu Crazy girls se rozpovídala Markéta Žbánková, která do Liberce přišla napevno před letošní sezonou. Co říká na aktuální stav v tabulce a co tým chystá na Ostravu? Více v našem rozhovoru.

V klubu FBC Liberec působíš již druhou sezónu, odehrála jsi tu již celý loňský ročník včetně bojů o postup do Extraligy žen. U toho jsi ale primárně nastupovala do nejvyšší ženské soutěže v dresu Panthers Praha. Co tě v létě přimělo k přesunu “napevno” právě do Liberce?
Ihned od počátku mého hostování v Liberci mě holky vzaly mezi sebe. Byl tu skvělý kolektiv, do kterého jsem ráda chodila. Navíc od září v Liberci i studuji, takže po víceletém dojíždění na tréninky do Prahy, je to i časově příjemnější a mám víc času na florbal i ostatní záliby

S florbalem jsi začínala v Mladé Boleslavi, poté jsi se ale představila i v dresu již zmíněným Panthers Praha a Tatranu Střešovice, na neligových turnajích jsi okusila i další kluby, florbalových zážitků máš tedy určitě přehršel - jaký je ale tvůj nejlepší, na který nejraději vzpomínáš?
Opravdu zážitků z florbalu mám mnoho a všechny byly svým způsobem skvělé, takže je těžké vybrat jeden. Hodně ráda vzpomínám na moji šestitýdenní stáž ve finském týmu, kde jsem si vyzkoušela hraní s výbornými hráčkami.

Máš nějaký předzápasový, případně pozápasový rituál?
Mám, před zápasem dám pusu svému řetízku pro štěstí, který mám z domova. A s holkama máme s každou jiné speciální plácnutí.

V libereckém dresu nastupuješ s číslem 76, má pro tebe toto číslo nějaký speciální význam?
S tímto číslem jsem hrála už v Panterkách a přenesla jsem si ho i do Liberce. Snad se na mě mamka nebude zlobit, když prozradím, že je to její ročník narození.

Jak se cítíš v týmu Crazy girls?
Mezi holkami se cítím skvěle, jsme super parta, která si dost sedla. Když je potřeba mohu se na holky spolehnout.

Představ nám sebe jako (spolu)hráčku - jak sama sebe vnímáš, v čem vidíš svůj největší přínos pro tým?
Popisovat sebe jako hráčku není jednoduché, ale myslím si, že jsem na hřišti kreativní hráč, který umí vymyslet a rozjet útok. Mám o tom co se na hřišti děje dobrý přehled, dokážu dát nahrávku do volného prostoru. Když se vyskytne dobré období, tak dokážu být i gólový hráč, který umí proměnit hodně šancí.

Jak zatím hodnotíš vaše dosavadní výsledky a předváděnou hru?
Myslím, že od nás jako od nováčka se moc nečekalo, ale ukázaly jsme, že jsme schopné hrát vyrovnané zápasy i s týmy, které jsou v čele tabulky. Snažíme se bojovat v každém zápase až do konce. Hra by určitě mohla být lepší, věřím, že se nám podaří ještě zlepšit.

V následujících 3 týdnech vás čekají poslední utkání základní části. Jaké budou vaše cíle do těchto kol?
Určitě do zbývajících zápasů dáme všechno co je v našich silách, budeme se snažit plnit pokyny trenérů a snažit se urvat nějaké body do tabulky.

Už tuto sobotu 11.2. na ZŠ Dobiášova odehrajete další nelehké utkání, a to proti nynějším mistryním z Ostravy. Co od tohoto utkání očekáváš?
Troufám si říct, že by to mohl být zápas, kdy bychom mohly Ostravu překvapit a potrápit.

A na co bys diváky na sobotní utkání pozvala?
Přijďte se podívat na hezký florbal, doufám, že se nám podaří Ostravě zápas co nejvíce ztížit.