Rozhovory
06.01.2023 - Redakce

Žapková: Za přestup jsem ráda. S Boleslaví chceme body!

Crazy girls po dvoutýdenní odmlce opět naskočí do kolotoče Extraligy žen. Domácí utkání s Mladou Boleslaví bude speciální pro Moniku Žapkovou, která od soupeře přestoupila právě před touto sezonou. Více v našem rozhovoru.

Jak sis užila dvoutýdenní vánoční volno?
Volno jsem si moc užila, využila jsem ho především k odpočinku a spoustu času jsem strávila s rodinou. Také jsem čas využila k věcem, na které během sezony není tolik času.

Celou svoji florbalovou kariéru jsi strávila v dresu Mladé Boleslavi, co tě po téměř 10 letech přimělo změnit dres?
Po takové době už jsem cítila, že potřebuji nějakou změnu a nový impuls. Zároveň to pro mě po tolika letech působení v Mladé Boleslavi nebylo ze začátku úplně jednoduché. Jako výhodu přestupu do Liberce jsem brala i to, že zde studuji a měla bych florbal a školu na jednom místě.

Popiš nám sebe jako (spolu)hráčku - jak sama sebe vnímáš, v čem vidíš své největší florbalové přednosti?
Jsem především týmový hráč, dokážu holky podpořit a povzbudit, a to hlavně v zápasech. Mojí asi největší předností je rychlost a také to, že dokážu v osobních soubojích, které mě dost baví, vybojovat spoustu míčků. Také bych jako přednost zmínila střelu tahem, i když mi to tam tuhle sezónu zatím moc nepadá.

V libereckém dresu nastupuješ s číslem 54, má pro tebe toto číslo nějaký speciální význam?
Číslo 54 pro mě zas tak speciální význam nemá. Když jsem před devíti lety poprvé nastoupila do Mladé Boleslavi, tak mi bylo přiděleno. Číslo jsem si časem oblíbila, a tak mi zůstalo do teď. Už ke mně zkrátka patří.

Jak se cítíš v týmu Crazy girls?
V týmu se cítím moc dobře, což je pro mě velmi důležité. Máme tu pohodovou a příjemnou atmosféru, a to se hned lépe trénuje. Přestup mi ulehčilo to, že nás šlo z Boleslavi do Liberce více. Myslím si, že jsme sem s ostatními holkami zapadly rychle a holky nás mezi sebe hezky přijaly. Jsem za to ráda, jelikož jsem z toho měla obavy.

Máš nějaký předzápasový, případně pozápasový rituál?
Předzápasových rituálů mám spoustu, takže zmíním jen některé. Na střídačku si beru ručník, na kterém mám připnutého malého jednorožce pro štěstí. Těsně před zápasem nesmíme s Kačkou Kvapilovou zapomenout na náš pozdrav, který děláme i před dalšími třetinami. A z šatny nikdy neodcházím jako poslední. Pozápasové rituály nemám.

Co říkáš na vaše dosavadní výsledky a předváděnou hru?
S výsledky jsme spokojené, jen je škoda některých zápasů, kde jsme o pár bodů přišly. Například náš poslední s Panthers Praha, odkud jsme místo 3 bodů přivezly “jen” 2.
Naše hra se neustále zlepšuje, v zápasech se snažíme dělat to, co si řekneme a také se snažíme do zápasu přenášet věci z tréninků. Chceme se prezentovat útočným florbalem, a to bych řekla, že se nám velmi daří. Zapracovat musíme na důrazu před bránou, musíme se více tlačit do střel a proměňovat šance.

Už tuto sobotu 7.1. na ZŠ Dobiášova odehrajete další velmi důležité utkání, a to proti Mladé Boleslavi, jaké budou vaše cíle do tohoto utkání?
Náš hlavní cíl je určitě zisk tří bodů a také to, abychom hrály naši hru a nepřizpůsobovaly se soupeři. Nebude to pro nás jednoduchý zápas, takže se na něj musíme poctivě připravit a nic nepodcenit. Důležité bude, abychom proměňovaly šance, což nás v některých zápasem dost trápilo. Jelikož jsme s Mladou Boleslaví tuhle sezónu hrály už dvakrát, tak víme, z čeho se poučit a co zlepšit.

Zápas s Mladou Boleslaví pro tebe bude určitě speciální. Jak se na tento zápas těšíš? Budeš se na něj nějak neobvykle připravovat?
Když jsme s Boleslaví hrály poprvé na začátku sezóny a ještě v Mladé Boleslavi, tak to pro mě byl hodně zvláštní pocit a byla na mně znát lehká nervozita. Teď už to nebude takové, takže se na zápas moc těším a doufám, že si naším týmovým výkonem dojdeme pro výhru. Připravovat se budu úplně stejně jako na každý jiný zápas.

A na co bys diváky na sobotní utkání pozvala?
Myslím si, že to bude vyrovnaný zápas, kde by mohlo padat hodně gólů. Budeme určitě rády, když nás přijdete podpořit a společně tak ukážeme, kdo je tu doma. Uděláme všechno pro to, abychom se Vám odvděčily výhrou!