Mládež
12.02.2020 - Redakce

Žákyně - špatná adresa, ospalý začátek, ale mocný finiš

Těmito slovy by šel popsat další ligový turnaj mladších žákyň, které se v neděli vydaly do Mostu pro své další cenné zkušenosti. Tým doplněný o tři elévky v předposledním kole poměřil své síly s domácími hráčkami z Mostu, Českou Lípou a Štětím.

Bohužel, hned ráno na místě srazu jeden z trenérů, kterého nebudu jmenovat, ale má dceru Páju (smích), se omylem přeřekl v adrese konání tohoto turnaje a jednomu autu nahlásil špatnou adresu. Naštěstí alespoň uvedl správné město a díky bohu se nejednalo o Prahu, kde by přejezd z jednoho místa na druhé mohl trvat i nějakou tu hodinu. I z tohoto důvodu jsme se vrhly na první utkání téměř bez větší rozcvičky a na naší hře to bylo znát.

FBC Liberec – FBK Wings Most 3:4

Hned v samém úvodu se holky střetly s domácími hráčkami. Utkání se rozjíždělo velmi vlažně z obou dvou stran a řekl bych, pro nás klasickým ospalým rozjezdovým výkonem v prvních zápasech. Vůbec jsme se nemohly dostat k naší hře a bodech, na kterých usilovně pracujeme. Přesto v zápase bylo vidět pár zlepšených individuálně technických prvků z naší strany.

Po zápase, si holky oddechly a doplnily energii – odpočinek po dlouhé cestě i prvním zápase, malá svačina a dívčí debaty, kdy se holky dlouho neviděly. I trenéři využili tento dvou zápasový čas na různé debaty k naší hře i tréninkům. A po malé chvíli se mohlo jít na dvojzápas s Českou Lípou a Štětím.

FBC Liberec – FBC Česká Lípa blue 5:2 a FBC Liberec – SK Štětí 7:0

Hned v samém úvodu jsme se vrhly na pořádnou rozcvičku – hra na babu (na vyžádání elévek) rozchytání brankářky a hra na jednu branku, kde jsme se zaměřily na pohyb a zejména uvolňování, nás skvěle připravily. Holky měly za úkol do dalších zápasů, řešit veškeré situace v pohybu, což se nám celkem dobře dařilo. Skvěle se zapracovaly všechny tři elévky a bylo vidět, že i ostatní hráčky si začínají věřit, komunikovat spolu, i zapracovávat ve hře prvky, na kterých usilovně pracujeme. Další úkol totiž přišel za malou chvilku, děvčata si musela sama střídat, ale i se domlouvat, kdo půjde právě na hřiště. Pohybově lepšená hra, pěkné kombinace, střelba, ale i zábava vedla k mnohem lepší hře a Páji vychytaný "shut-out" mluví za vše.

Sestava: Pája Vávrová - Lea a Valča Sekničkovi, Péťa Škodová, Míša Vyhlídková, Týna Kubínová, Anet Kodešová, Julča Nesměráková a Kája Štočková

Hodnocení trenéra Ondřeje Navrátila: „Velice mě těší pokrok, který se ukazuje u všech holek. U každé sice svým vlastním tempem, ale u každé je a to je to, co mě jako trenéra žene kupředu. Jasně, je veliký rozdíl, jestli někdo trénuje několik let, nebo teprve začíná, ale teď je to vše na nich a každý zápas to potvrzuje. Holky makají, snaží se, i se chtějí zlepšovat, proto veliká pochvala patří úplně všem. Dlouhodobě mě maličko mrzí naše první odehrané lehce ospalé zápasy a tento turnaj nebyl výjimkou. Momentálně přemýšlím, jestli to takto půjde dál, že na všechny naše turnaje budeme jezdit ještě min. o hodinu dříve než doposud".

V neposlední řadě, bych chtěl moc poděkovat všem zúčastněným - hráčkám, za jejich předvedené výkony. Rodičům za výpomoc s dopravou i skvělou kulisu, které holky opravdu vnímají. I všem trenérům za práci s děvčaty. A rád bych Vás všechny pozval na další ligové turnaje, který odehrají starší žákyně v sobotu 22. 2. v nedaleké České Lípě. Dále pak v neděli 22. 3. odehrají své zápasy jak mladší žákyně, které budou hrát doma, tak ale i starší žákyně, které vyrazí do Turnova.