Aktuální zprávy
11.01.2022 - Redakce

Zabojují liberečtí o 6. příčku v Superlize?

Liberečtí florbalisté drží v Livesport Superlize povedenou vítěznou sňůru, která trvá už celkem 4 zápasy. Jak si povede tým z Liberce proti pražským celkům Florbal Chodov a FBŠ Bohemians? Obě utkání se odehrají na hale SH Dukla Liberec.

FBC Liberec (9-3-0-9) 

Liberec zatím prožívá skvělou sezonu. Během dosavadní části dokázal už 12 krát odejít ze zápasu jako vítěz. Poslední dva skalpy přišly po vítězství nad Black Angels (8:3) a Sokoli Pardubice. Nicméně pardubický tým porazili svěřence Petra Saláta až v prodloužení. Obě výhry drží FBC Liberec na dohled vysněné 6. příčce v Livesport Superlize, která by zaručovala přímý postup do play-off. 

V posledních zápasech má velkou formu Vojtěch Wiener. Proti Black Angels zapsal hned 5 kanadských bodů za 3 branky a 2 asistence. Hattrick dokázal vsítit i pardubickému brankáři Halešovi. Mladíček Wiener patří spolu se Stráským a Smutným mezi hlavní ofenzivní zbraně FBC Liberec. Tato trojice dokázala za 21 odehraných zápasů nakumuloval 120 kanadských bodů! Liberec už může spoléhat i na navrátilce Jakuba Kopeckého, který na začátku ledna "oslavil" návrat do sestavy FBC Liberec.

Florbal Chodov (11-1-4-5)

Chodov v letošní sezoně prožívá velmi turbulentní část. V probíhajícím ročníku musel zkousnout už 9 pořážek. Hned tři porážky přišly v posledních zápasech, kdy Chodov nestačil na Ostravu, Českou Lípu a i Black Angels. I proto se jejich 6. pozice v tabulce Superligy dostala do ohrožení. Nicméně zdání nesmí klamat. Chodov dokázal bodovat s Mladou Boleslaví nebo vyhrát s Tatranem Střešovice.

Útoku vládne produktivní duo Majer - Vávra. Oba útočníci se nachází i v TOP 5 bodování celé ligy. Třetí v týmovém bodování je kapitán české reprezentace Tom Ondrušek, jenž se může pyšnit 29 nasbíranými kanadskými body. V sestavě najdeme i několik dalších bývalých reprezentačních hráčů v čele s Bauerem nebo Podhráským, který je bratrem trenéra Davida Podhráského. Za pražský Chodov nastupuje i Adam Balatka, který před letošní sezonou přestoupil z FBC Liberec. 

FBŠ Bohemians (13-0-2-7)

Pražský tým spoléhá na hráče z první formace. Šebek, Buršík, Forman, Malič a Petrák jsou jasnými lídry týmového bodování a největší měrou mají zásluhu na prozatímním umístění v tabulce Livesport Superligy. Filip Forman je s velkým náskokem jasným lídrem kanadského bodování celé soutěže za 23 vstřelených branek a 40 asistencí! Trenérskou lavičku nadále hájí bouřlivák Michal Jedlička. Ten může být po velké letní obměně své soupisky s výsledky týmu spokojen. 

Poslední vzájemný zápas mezi FBC Liberec a FBŠ Bohemians se odehrál v říjnu. Liberečtí dokázali opanovat průběh utkání a připsali si, pro někoho překvapivou, výhru v poměru 8:4. 

Shnutí

Jak si povedou liberečtí florbalisté proti pražským celkům? Podaří se protáhnout vítěznou sérii? Obě tyto otázky budou zodpovězeny během víkendu, kdy Liberec sehraje domácí utkání. Sobotní duel je naplánovaný na 13:00. Nedělní duel s FBŠ Bohemians začne v 17:00. 

VSTUP

50,- Kč
senioři: zdarma
držitelé permanentních vstupenek: zdarma
předprodej vstupenek: zdezde