Rozhovory
06.08.2022 - Redakce

”Z nominace na MS jsem byla trochu v šoku,” říká Kája Klubalová.

Na přelomu srpnu a září nastoupí české juniorsky na Mistrovství světa v polských Katovicích. Nejmladší členkou v týmu bude liberecká odchovankyně Karolína Klubalová, která je v nominaci velkým překvapením. Jak vnímá svoji nominaci a jaké budou její role v týmu? Více v našem rozhovoru na www.fbcliberec.cz

Jaké byly tvé první pocity?
Poprvé, co jsem se to dozvěděla, jsem tomu nemohla uvěřit a byla jsem z toho trochu v šoku. Vyvolalo to ve mně úžasný pocit, který se jen tak nedá popsat. Taková lavina štěstí.

Prvního kempu s týmem ses zúčastnila teprve před dvěma měsíci. Čekala jsi, že by jsi mohla být i ve finální nominaci?
Jak už jsem říkala, vůbec jsem to nečekala. Už jen kvůli tomu, že jsem s nimi byla jen na jedné akci a taky kvůli svému věku. Bylo to pro mě velké překvapení.

Víš jakou roli budeš mít v týmu? Jsi nejmladší hráčka celého výběru?
Moje role bude určitě nasbírat co nejvíce zkušeností a přiučit se novým věcem, které se pak budu snažit přenést do možného následujícího cyklu. Hlavně se budu snažit co nejvíce prospět týmu.

V sezoně jsi mohla nastupovat pouze v dorostenecké a juniorské lize. Jak rychle ses dokázala adaptovat na elitní juniorský florbal?
Musela jsem si trochu zvyknout. Je to rychlejší, jednodušší a tvrdší florbal, než na který jsem byla zvyklá, ale po pár trénincích jsem se do toho začala dostávat. Bude to náročné, takže se budu snažit co nejlépe připravit. Ale myslím, že mi to nebude dělat nějaký velký problém.

Je cílem Vašeho výběru mediale?
Určitě budeme chtít hrát o nejvyšší příčky. Myslím si, že každý zápas pro nás bude odrazem do dalšího a postupně si tak můžeme dojít až pro medaili.