20.09.2020 - Redakce

Vyrovnaný zápas vyhrál Chodov v poměru 5:2

Nedělní duel mezi favoritem z Chodova a florbalisty FBC Liberec nabídl pouze sedm branek. větší produktivitu prokázali hostující hráči a po výhře 5:2 nenechali pod Ještědem ani bod.

FBC Liberec vs. FAT PIPE Florbal Chodov 2:5 (0:0, 0:2,2:3)

Ačkoliv první třetina nenabídla žádnou branku, tak rozhodně nenudila. Liberečtí byli více ve hře, střelecky aktivnější, ale mnoho střel na hostující brankáře Rebra neprošlo. Chodov v první třetině viceméně hrozil pouze z brejkových příležitostí, které nedokázal využít.

Ve druhé periodě se dlouho na branku nečekalo. První branku zápasu v čase 21:04 vsítil Marek Vávra. V následujících minutách se oba brankáři museli několikrát předvést výborně chytal Rebro i domácí Mück. To, co se dlouho dobu nedařilo Liberci, vstřelit gól, se povedlo svěřencům Davida Podhráského v 40. minutě. Ondrušek sebral míček v rohu hřiště a jeho nabídku zužitkoval Mikeš.

Rozhodující moment přišel na začátku poslední dvacetiminutovky. Hned po 14 sekundách dostali Severočeši třetí branku a ta se v dalším průběhu ukázala jako rozhodující. Vedení o tři branky hosté ztratili udržovali ve zbytku celého zápasu. O jediné vstřelené branky se postarali kapitán Klucho a Světlík

Liberečtí florbalisté mají po třetím kole Livesport Superligy tři body a i nadále je čeká nabitý program. V sobotu od 17:00 na hale Dukla přivítají Black Angels o dva dny později se střetnou s Mladou Boleslaví.