Mládež
08.02.2022 - Redakce

Výborné dorostenky zvládly 4 utkání!

Konec základní části ligy se pomalu blíží ke svému konci, a tak nás čekal nabitý prodloužený víkend. V řeči čísel by se dalo říci: tři dny, dva ligové turnaje, čtyři zápasy a dvanáct bodů je doma! Více v přiloženém článku

Ale pojďme od začátku. Hned v pátek ráno jsme avizovali drobné starosti s brzkým ranním odjezdem. Místo toho, aby se holky, když mají prázdniny, mohly trochu vyspat, čekal nás nepříjemný budíček a první drobný průšvih bych na stole. Po drobných ranních komplikací, které jsme ale společně zvládli, jsme se mohli vydat na více jak dvou hodinovou cestu do Chomutova. Kde nás hned na samý úvod čekala velice silná Česká Lípa a vzápětí třetí Kadaň, takže se sešli první tři celky z ligy. A po večerním návratu, jsme měli den na regeneraci a odpočinek. Abychom se v neděli mohli vrhli na celky z Chomutova a Litvínova na domácí palubovce.

Samotné zápasy nám zhodnotí kapitánka týmu Veronika Šmídková: „Máme za sebou velice náročný a úspěšný prodloužený víkend. V pátek jsme si zatím zapsaly tři nejdůležitější body s Českou Lípou, která momentálně kraluje tabulce. Je to nesmírně kvalitní soupeř. Samotný zápas byl ve vysokém tempu, a i když jsme v úvodu prohrávaly, všechny jsme nepřestaly makat ani vteřinu a společně jsme urvaly první výhru nad tímto rivalem. Ve druhém zápase s Kadaní jsme potvrdily, že dokážeme hrát většinu času na míčku a trpělivě si vytvářet šance. Zaslouženě jsme si tak z Chomutova odvezly dvě výhry. V neděli 6.2. na domácím zápasu jsme zápas s Chomutovem rozhodně nepodcenily. Od začátku jsme nastoupily a dokázaly jsme odehrát pěkné utkání. Dařilo se nám “rotovat" a pěkně kombinovat. Výhra 5:1 hovoří jasně. V posledním zápase už na nás bylo znát, že máme v nohách tři náročná utkání a velice nás překvapil soupeř, který na nás hodně tlačil a dělal nám problémy. Naštěstí jsme se ke konci zápasu dokázaly koncentrovat a vyhrát 7:6. Máme tedy za sebou víkend bez prohry a doufáme, že jsme si vytvořily pěknou pozici v tabulce na blížící se MČR dorostenek. Tyhle zápasy jsme všechny dokázaly vyhrát jako tým. Podporovaly jsme se a hrály všechno na 100 %. Ráda bych vyzdvihla výkony nově začínajících hraček, které předvedly, že v sobě mají hodně potencionálu, na němž jsou ochotny pracovat. Jsem si jistá, že na nadcházejícím MČR dokážeme nemálo soupeřů překvapit."

Komentář Karolíny Klubalové, vévodící hráčky v kanadském bodování: „Líbily se mi předzápasové rozcvičky a také, že jsme se v zápasech snažili rotovat. Hodně jsme se podporovaly jako tým. Postupem času se zlepšujeme, ale stále je na čem pracovat."

Komentář hlavního trenéra: „Jsem velice rád, že jsme oba hrací dny zvládli. Každý zápas byl úplně jiný a v každém měly holky jiné taktické prvky. V pátek to byl souboj o čelo tabulky, kdy všem zúčastněným patří veliké absolutorium. V neděli to bylo spíše o psychice hráček a mentálním nastavením, které se teprve učíme. Vyzkoušeli jsme více taktických variant a v některých fází hry bylo vidět, že se trápíme. Ukazuje to, na čem a kde více přidat.“

V neposlední řadě bych chtěl moc poděkovat všem zúčastněným. Zejména rodičům za veškerou výpomoc, celému realizačnímu týmu, i samotným hráčkám za jejich výkony i přístup. Ač náročný, tak ale příjemný prodloužený víkend jsme si moc užil a doufám, že nás ještě více posílil a stmelil. Jsem i velice rád, že některé hráčky si našly čas a zůstaly ještě na Aréně a podpořily naše ženy, které bojují o čelo a návrat do nejvyšší soutěže.