Rozhovory
14.03.2023 - Redakce

Vojtěch Rondoš: Za celou sezonu jsme na holky strašně pyšný!

Vojtěch Rondoš vedl celou nováčkovskou sezonu jako hlavní trenér Crazy girls. Jak on sám viděl celou sezonu a sérii 1. kola play-down s Panthers Praha? Více v našem rozhovoru.

Vojto, nováčkovská sezona je pro Crazy girls FBC Liberec minulostí. Jaké máš první pocity po konci? Co tě první napadne?
Je to pýcha na celý hráčský tým, kolegy Petra Nováka, Láďu Lásku a klub. Je to hlavně za to, co tahle parta předváděla celou sezonu, kolik času daly florbalu, a zároveň se chtěly se všechny posouvat. Je to další silný příběh, který jsme si napsali do svých florbalových deníčků. Já jim za to všem moc děkuju!

Na začátku sezony prošel tým Crazy girls mnoha změnami. Sedlo si vše, tak jak mělo?
Chvilku jsme si na změny zvykali. Ať už to byla rychlost nejvyšší soutěže, odchody a příchody hráček před nebo v průběhu sezóny nebo změna herního systému. Vše jsme nakonec zvládli. Nebylo to hned, ale vše si sedlo a na vrchol jsme byli jsme na vrchol sezóny připraveni. Troufnu si říct, že v té nejlepší možné formě.

Záměrně jsem v první otázce neřekl jestli byla úspěšná nebo neúspěšná? Je udržení Extraligy žen pro Crazy girls úspěch?
Udržení v Extralize úspěch rozhodně je. Je to také impuls do další sezóny. Ukázali jsme, že do extraligy patříme a nejsme žádní otloukánci, ale tým s velkým potenciálem do budoucna.

Jaká byla série s Panthers Praha? Přišlo mi, že jste ji holky zvládly na jedničku.
Pokud to tak působilo, tak jsem jedině rád. První zápas byl od nás trošku nervózní. Zlomové bych označil 2. domácí utkáni, kdy jsme dokázali dát 11 branek, holky ze sebe setřásly pomyslnou zátěžovou vestu a hrály s velkou lehkostí do konce série.

Pomohlo i to, že jste v sérii byly neustále ve vedení?
Určitě ano. Byli jsme poučeni ze 2. vzájemného zápasu v základní části, kdy nám panterky utekly o 2 goly, hru zatáhly hluboko na svou polovinu a my jsme těžko dobývali jejich obranu. Toto jsme v žádném zápase nepřipustili a hráli tak s větším klidem.

Co bylo na této sérii nejtěžší?
Nejtežší bylo udržet nasazení a koncentraci. Panterky hrály chvílemi florbal, který nás ukolébal a naše tempo začalo upadat. S tím jsme se popasovali až na pár výpadků dobře.

Co čeká Crazy girls nyní?
Zasloužená pauza. (smích) Holky si zaslouží vydechnout, dát dohromady šrámy, kterých není málo. Načerpají chuť do další tvrdé práce, která nás bude v přípravě na novou sezónu čekat.

Na závěr trochu odlehčená otázka. Týmy z TOP 4 prošly do semifinále. Kdo nakonec ovládne Extraligu žen?
Můj tip jsou Vítkovice. Mají vyvážené lajny a podávají vyrovnané výkony. Navíc na nich je znát obrovská motivovanost vyhrávat a přitom hrají uvolněně. Navíc bych přál titul Maky Lenfeldové.