14.08.2019 - Redakce

V prvním soutěžním utkání prohrál Liberec v České Lípě

Po sérii několika přátelských utkání před začátkem nového ročníku Superligy vstoupil tým FBC Liberec do prvního soutěžního utkání, a to v rámci Poháru Českého florbalu. V derby byl úspěšnější tým FBC Česká Lípa, která porazila FBC Liberec v poměru 6:3.

FBC Česká Lípa vs. FBC Liberec 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Do utkání vstoupila aktivněji domácí Česká Lípa, která dlouho po vyhraném vhazování držela míček na svých florbalkách. Už od prvních minut trápil obranu FBC Liberec především Radek Krajcigr se svoji první útočnou formací. Později se hra vyrovnala, a i brankář Ponomarev musel ukázat své kvality. První branku v sezoně 2019/2020 chladnokrevně vsítil Petr Kološ z nařízeného trestného střílení. Vedení Liberci nevydrželo dlouho a v 15. minutě vyrovnal, po zmatku v brankovišti Jan Hřebřina.

Domácí na začátku druhé dvacetiminutovky museli bránit zbytek přesilové hry Liberce. To se jim povedlo a ihned na to v 23. minutě šli poprvé do vedení. Když se v 25. minutě prosadil Štěpán Slaný, byl stav utkání už 3:1. Bláznivý začátek druhé třetiny završil Baudisch, který se prosadil tváří v tvář přes domácího brankáře. Na tuto branku asistoval Vojtěch Hejduk, nová akvizice FBC Liberec. V této části utkání byla na hřišti lepší Česká Lípa. Udávala tempo hry, více tvořila hru a několikrát výrazně ohrozila Janotu. Další branku přidala v čase 38:43, kdy skóroval opět Hřebřina.

Závěrečná část začala vyloučením juniora Jaroše, který odpykával trest za špatné střídání. Všechny střely od obránců České Lípy pochytal hostující brankář a stále tak držel naděje na obrat v utkání. Hřebíček do rakve přišel v 49. a 52. minutě, kdy završil Hřebřina hattrick a následně vymetl pavučiny Ekl. Závěrečný nápor libereckého týmu ztroskotal na neschopnosti vstřelit branku i z těch nejvyloženějších pozic. I proto pouze korigoval výsledek utkání Kopecký.

Branky: Kološ, Baudisch, Kopecký

Komentář trenéra Hanžla: „Nepodařilo se nám navázat na kompaktní výkon z minulého přátelského zápasu. Lípa nás prostě porazila. Soupeři i rozhodčím díky.“

K dalšímu utkání nastoupí elitní mužský celek v úterý 20.8. Na hale ZŠ Dobiášova přivátá Technology Florbal MB. Utkání začne v 20:00.