Mládež
17.06.2019 - Redakce

”V podstatě držíme v kabině stále čistý vzduch a jsme taková malá rodina.”

Nadešel čas zhodnotit další mládežnickou kategorii. Tentokrát se podíváme pod pokličku sezóny juniorek, které po krátké odmlce opět hrály v nejvyšší soutěži. Jak hlavní trenér Vojta Rondoš hodnotí uplynulou sezónu?

Vojto, jak hodnotíš sezónu juniorek FBC Liberec?

Sezónu hodnotím jedině kladně. V dlouhodobém horizontu jsme zaznamenali velký posun, jako tým i jako jednotlivci. Když si vzpomenu, jak mladý a nezkušený tým jsme byli na začátku sezóny, o čemž vypovídaly i výsledky z první poloviny základní části. Tyto zápasy byly dobře rozehrané, ale nedokázali jsme je dovést do vítězného konce. Z toho jsme se dostatečně poučili a odváděli dobrou práci na tréninku. Naše cesta se ukázala jako správná a začaly tomu odpovídat i výsledky v druhé půlce sezóny. Vše podtrhlo play-off, kde holky předvedly skvělý týmový i individuální výkon.

Na čem je potřeba při hře nejvíce zapracovat?

Neustále musíme pracovat na základních věcech, jako je pohyb, komunikace a hra do těla. Bez těchto věcí se nám jen těžko bude navazovat na další věci naší hry. Nejvíce budeme pracovat, co se celkového projevu hry týče, na trpělivém přechodu do útočného pásma soupeře a následné kombinaci. 

"Odváděli jsme dobrou práci na tréninku, kde se naše cesta ukázala jako správná a začaly tomu odpovídat i výsledky v druhé půlce sezóny."

Postup přes tým FBŠ Jihlava v osmifinále byl velký úspěch, je to tak?

Musím jen souhlasit. Do série jsme rozhodně nešli jako favorit. Tomu vypovídalo i umístění po základní části. S kolegy jsme však věděli, že máme na to svést s Jihlavou více než vyrovnaný souboj. Holky si na Jihlavu věřily a podaly skvělý týmový výkon, za který byly odměněny postupem.

Jak se ti spolupracuje s děvčaty?
Jedna radost. Snažíme se o co největší týmovou i individuální komunikaci. V podstatě držíme v kabině stále čistý vzduch a jsme taková malá rodina. Jdeme za tím být stále lepší a lepší.

Holky ukázaly výsledkově velké zlepšení v průběhu sezóny, je tomu opravdu tak?

Výsledkový, ale i herní projev se během sezóny výrazně posunul. Postupně jsme si zvykli na rychlost a tvrdost nejvyšší soutěže, kde jsme na začátku sezóny hodně zaostávali. Poučili se a následně se dostavily i výsledky.

"V podstatě držíme v kabině stále čistý vzduch a jsme taková malá rodina. Jdeme za tím být stále lepší a lepší."

Je zde něco, co bys chtěl vypíchnout z uplynulé sezóny?
Vypíchnout chci to, jak jsme se popasovali s první půlkou sezóny, která pro nás byla nelehká po všech stránkách. Nakonec jsme se dostatečně poučili a pílí na tréninku jsme se zlepšovali. Avšak máme stále na čem pracovat! V rychlosti bych rád zhodnotil sezónu dorostenek, kde jsme splnili povinnost postupu na předkolo MČR, kde jsme zahráli „jen“ dva kvalitní zápasy. Těším se na nové dorůstající holky, které ukazují co umí a příští sezónu je budeme mít v juniorském týmu.

Dále bych chtěl vyzdvihnout své kolegy Míšu Mlejnkovou a Petra Nováka, bez kterých bych si sezónu jen těžko dokázal představit. A tímto se chci s Míšou za celý tým rozloučit a popřát jí jen to nejlepší v osobním i sportovním životě. 

I v příštím ročníku se juniorky FBC Liberec představí v nejvyšší české soutěži. První utkání odehrají v Praze proti celkům Florbal Chodov a Ivanti Tigers Jižní Město.