Preview k zápasu
16.11.2017 - Redakce

V pátek doma s Chodovem, o dva dny později v Pardubicích.

Tipsport Superliga pokračuje i nadále a FBC Liberec čeká o víkendu dvojzápas. V pátek 17.11.2017 se mužský tým střetne proti mistrovi ČR. Na palubovce SH Dukla Liberec přivítá FAT PIPE Florbal Chodov. O dva dny později se Severočeši vydají do Chrudimi, kde se ve výjezdním utkání představí proti rozjetému týmu Sokol Pardubice.

FBC Liberec (1-1-2-7)

Muži FBC Liberec se nacházejí ve výsledkové a herní krizi. V minulých zápasech nedokážou zvládnout určitou část zápasu. Z toho plnou ztráty. V posledním zápase podlehli 4:7 panterům z Otrokovic v televizním utkání. Pokud muži chtějí naplnit předsezonní představy, měli by ihned začít sbírat body. 

V probíhajícím ročníku muži inkasovali 86 branek a v tomto ohledu jim patří druhá nejhorší pozice. V útoku je stále spoleh na Radka Valeše (17+6), zatím dokázal bodovat ve všech zápasech a v kanadském bodování Tipsport Superligy mu patří 3. příčka. Petra Saláta nadále táhne 2. útok a připsal si 17 bodů (8+9). V brankovišti se i nadále střídá trio brankářů Vaníček, Chyna, Janota. Uvidíme, kdo se představí v pátek a v neděli. 

FAT PIPE FLORBAL CHODOV (7-2-0-1)

Chodov v letošní ročníku bude útočit na hattrick. V předchozích dvou ročnících vyhrál Superfinále a i letos patří mezi největší adepty na zisk trojefe. V jeho sestavě už nenajdeme Patrika Dóžu, který odešel do Švýcarska. Jeho nasbírané body dokázaly nahradit reprezentační posily v podobě Ondřeje Mikeše, Toma Ondruška nebo Michala Podhráského. Dále na soupisce najdeme řadu reprezentantů, či bývalých reprezentačních hráčů, Jana Baráka, Martina Koutného, Martina Pražana nebo kapitána Tomáše Sýkoru. Chodov zatím prohrál jediný zápas. Minulý týden ve šlágru kola podlehl Mladé Boleslavi 5:9.

Sokol Pardubice (6-1-2-2)

Pardubice v letošním roce patří mezi největší překvapení Tipsport Superligy. V letošním ročníku se dokázali úspěšně vypořádat s absencí klubové legendy Martina Zozuláka a tým z města Perníku atakuje přední příčky tabulky. Z 11 utkání prohráli pouze dvakrát a na svém kontě mají 22 bodů. Na čele týmové produktivity najdeme obránce Marka Ďopana (4+13). Za ním se nacházejí lídři jednotlivých útoků, konkrétně Ivo Teichman, mladíček Přemek Pakosta a Michal Janeček. Pardubice se v letošní sezóně opírají o fantastickou domácí kulisu. Podobnou výbornou atmosféru můžeme očekávat i v Chrudimi, kam Sokol superligu vyveze. 


Shrnutí
Liberecký celek čekají dva nesmírně těžké zápasy. Bodový zisk by určitě podpořil sebevědomí, které Severočechům chybí. Uvidíme jestli se FBC Liberec dočká bodové vzpruhy a zaskočí favorizové celky.

17.11.2017, 19:00 / SH Dukla Liberec
19.11.2017,17:00 / SH Chrudim