23.06.2020 - Redakce

Trenéři hodnotí úspěšné OPENGAME 2020

Letošní ročník brněnského turnaje OPENGAME 2020 byl opravdu povedený. Starší žáci i dorostenci získali zlaté medaile. Hodnocení trenérů, kteří vedli týmy FBC Liberec najdete níže.

BU15 - starší žáci:
"Po tom, co jsme se dva měsíce museli připravovat individuálně, byla informace, že se Opengame uskuteční v původním termínu, náplastí na všechny rány. V podstatě všichni se přihlásili okamžitě a tak jsme mohli vycestovat v rozšířeném počtu 18+1.
To se ale postupem času ukázalo jako klíčové. Odehráli jsme jedno přátelské utkání s Hattrickem Brno a poté neuvěřitelných 5 zápasů ve skupině 2x15min a dalších 5 zápasů v play off 2x20min a to celé ve třech dnech. Ze začátku jsme se trochu hledali, především výpadek herní praxe byl znát. Zápas od zápasu se kluci zlepšovali a od osmifinále jsme už hráli blízko tomu, čím jsme se prezentovali předchozí sezónu.
V play off jsme postupně šroubovali tempo a kvalitu hry a vyřadili klasicky nedisciplinovanou Ostravu 12:0, šikovné Panthers Praha 6:3, Bulldogs Brno 2:0, Zlín Lions 3:1. Myslím, že jsme zaslouženě postoupili do vytouženého finále, kde na nás čekala Sparta Praha. Ve finále se nám podařilo dát rychlý gól, ale poté jsme trochu zalezli a hrozili spiše z brejků. Z kluků byl znát respekt k soupeři. Každopádně jsme skvěle blokovali a sbírali náběhy Sparťanských nájezdníků. Nakonec se ale soupeři podařilo dát branku a hra se opět vyrovnala. Dvě minuty před koncem však předvedl Ondra Čumpelík úprk po lajně a přihrávkou, za kterou ho již osm roků peskujeme (smích) našel skvěle hrajícího Bárta Smolku, který je vždy mezi kruhama nekompromisní. V závěru zápasu jsme zaparkovali autobus před Olíka Sýkoru, který celé play-off chytal v životní formě a tak na Spartu zbylo jen stříbro.
Chtěl bych poděkovat rodičům a všem liberečákům za úžasnou podporu ve finále. Atmosféra na hale byla neskutečná. A hlavně bych chtěl smeknout před celým týmem BU15, všichni do posledního skvěle reprezentovali svůj klub a to jak na hřišti, tak mimo něj."

BU17 - dorostenci:
"Na turnaj jsme jeli s tím, že zopakujeme úspěch z roku 2016, kdy jsme na krk taky pověsili zlaté medaile. To se nám povedlo i přes velký počet trestných minut, nicméně v oslabení jsme ani jednou neinkasovali. Všichni jsme si turnaj užili. Nakonec bych chtěl poděkovat celému týmu a hlavně klukům, kteří si vyhrané finále opravdu zasloužili. Zbývá jen dodat, že dobrý den je pokaždý, když Liberec vyhrává. (smích)"

GU17 - dorostenky:
"Turnaj hodnotím velmi pozitivně, byla to pro nás první větší akce po nouzovém stavu. Velice dlouho jsme řešili, zda na tuto akci jet či nikoliv. Nakonec jsme museli náš tým doplnit o čtyři hráčky z jiných klubů, abychom dali alespoň dvě celé lajny a mohli tak vyrážet. Při hře jsme se snažili nebát se hrát na míčku a především naší aktivní hrou, nutit soupeřky k chybám, což se nám do jisté míry dařilo. Škoda jen, že jsme nedokázali proměňovat naše vytvořené šance a také, že jsme v závěru neměli více sil. Turnaj nám ukázal, na čem je třeba ještě zapracovat. Holkám bych chtěl moc poděkovat."
BU13 - mladší žáci:

Byli jsme moc rádi, že jsme po delší době zase mohli všichni společně vyrazit na pořádný florbalový turnaj. Navíc OpenGame v Brně patří mezi naše nejoblíbenější. Na turnaj jsme vyrazili s jednodenním předstihem, a tak nám vůbec nevadilo, že jsme si cestu do Brna zpestřili i jízdou po polní cestě kvůli nehodě na obchvatu Nymburka.

V silné základní skupině B jsme se postupně utkali s Hornets Brno, Vítkovicemi, Panthers Otrokovicemi, Brno Gullivers a Spartou Praha. Za zmínku určitě stojí právě tento poslední zápas proti jasnému favoritovi celého turnaje (pozn.: což se nakonec potvrdilo, protože Sparťané celý turnaj skutečně ovládli). Jednalo se o výběr těch nejlepších hráčů ze všech 120 sparťanských mlžů, kteří trénují 5-6x denně tři hodiny!!! Holky a kluci se sami na tento zápas neskutečně namotivovali a předvedli úžasný výkon. Nevypustili žádný souboj a žádný míček pro ně nebyl ztracený. Ze všech vyzařoval neskutečný zápal, zaujetí pro hru a snaha co nejvíce zkomplikovat cestu rozjeté sparťanské mašině. Jednalo se o skvělou přípravu na zápasy play-off. V prvním utkání nadstavbové části turnaje jsme nastoupili proti Orlům z Uherského Brodu.

Od první minuty jsme podávali soustředěný výkon a krok za krokem jsme šli za splněním jednoho z cílů turnaje – postup mezi nejlepších 16 týmů. I když jsme ve 2. poločase nechali soupeře zápas trochu zdramatizovat, nakonec jsme utkání dovedli i díky podpoře starších žáků a borců z Keramiky do zaslouženého vítězství 7:4. I trenéři soupeře sportovně uznali, že jsme byli lepší a zaslouženě postoupili do osmifinále. Tam jsme v pro nás neznámé hale nastoupili proti domácím Bulldogs Brno. V tomto utkání nám bohužel nevyšlo skoro vůbec nic. Nejdůležitější zřejmě bylo, že jsme nezachytili začátek zápasu a po necelých 5 minutách jsme prohrávali 4:0. Ve druhém poločase jsme již byli vyrovnaným soupeřem, ale nedokázali jsme vstřelit ani jeden gól a soupeř po několika našich dalších individuálních chybách dokráčel k pohodovému vítězství 11:0. I když rozdíl ve skóre byl jednoznačný, jsem přesvědčený, že kdyby nám zápas lépe sednul a podařilo se nám naše borce lépe namotivovat, tak by výsledek mohl být jiný. Za pravdu mi částečně dávají i další výsledky Bulldogs, kteří v semifinále prohráli se Spartou úplně stejným výsledkem jako my. Ve zbytku turnaje jsme si užili až do konce zlatou jízdu našich starších žáků i dorostenců. Věřím, že to pro naše mlže byla ta správná motivace do další práce, aby si v budoucnu mohli prožít podobné úspěchy i oni. Určitě chci holkám a klukům moc poděkovat za příkladnou reprezentaci klubu a poděkovat jim za chování po celou dobu našeho turnaje. Byla to opět super jízda, moc nás to všechny bavilo.