Rozhovory
09.08.2023 - Redakce

Trenér Rondoš: Příprava jde podle plánu. Na sezonu se těším!

Plnohodnotná příprava na novou sezonu běží i u týmu žen Crazy girls FBC Liberec. Jaké proběhly změny v týmu a co mají tuto chvíli na programu ženy FBC Liberec? O všem podstatném se v rozhovoru rozpovídal hlavní trenér Vojtěch Rondoš.

Jak se těšíš na druhou extraligovou sezónu?
Těším se velice. Tým je dobře nastaven a ví, co od sebe a ligy čekat. Víme, kde je naše síla, jaké máme silné stránky a že jsme schopni sehrát kvalitní zápasy s každým celkem z ligy. Nejvíce se těším na růst, který nás s mladým týmem čeká a věřím, že nás chuť neopustí, naopak bude růst po celou sezónu.

Uskutečnily se v týmu nějaké příchody či odchody?
Odchody jsme zaznamenali minimální. Z kostry týmu skočila v průběhu letní přípravy pouze Aneta Foffová. Co se týče příchodů, tak v týmu vítáme dvě nové hráčky, Viktorii Vacardovou a Danielu Švejdovou z FA MB. Mezi dalšími příchody jsou talentované odchovankyně ročníku 2006 Karolína Klubalová a Kateřina Jirsová. Dále nás doplnily plnohodnotně holky ročníku 04 v podobě golmanky Anety Fryčové a Nikol Červenkové a v neposlední řadě doplní tým Kristýna Rondošová, která se vrací po roční pauze (zranění).

Proběhly nějaké změny v realizačním týmu, nebo zůstáváte ve stejném složení jako v loňské sezoně?
Realizační tým zůstává pohromadě. S Petrem Novákem tvoříme nerozlučnou dvojici a jsem moc rád, že spolu přidáme další sezónu. V minulé sezóně se k nám přidal Láďa Láska, který bude pokračovat v roli asistenta i další sezónu. Těžko hledat lépe sladěný realizační tým (úsměv), s kluky jsme si perfektně sedli a jsem rád, že společně vkročíme do další sezóny.

Vaši první extraligovou sezonu vedla tým s kapitánskou páskou Maky Valešová, zůstává tomu tak i nadále?
S Maky jsme probrali jistou tíhu kapitánské pásky směrem k týmu a domluvili jsme se, že pro letošní ročník kapitánkou již nebude. Rozhodně to není tak, že by roli kapitána nezvládala, ale bude se moci více soustředit na svoje individuální výkony a nebude tolik zatížena fungováním týmu. Chtěl bych Maky poděkovat, jelikož vést tým v první extraligové sezóně není nic lehkého a Maky se s tím popasovala skvěle.

Stejně jako loni je tým Crazyn poměrně mladý. Většině holek je do 23 let. Vnímáš to jako výhodu, nebo to má i nějaká úskalí?
Úskalí jsou asi s každým věkem. My si musíme uvědomit, jaké klady přináší mít mladý tým a z toho vymáčknout co nejvíce. Chceme navázat na práci z předchozích sezón a holky posunout zase o stupínek výš. Především chceme hrát oku líbivý florbal, který nás bude bavit a přinese výsledky v podobě bodů do tabulky.

Jak u vás probíhá letní příprava?
Podle plánů. Květen, červen a červenec jsme jeli non-stop, každopádně holky si průběžně odpočaly na dovolených a načerpaly sílu do nové sezóny. Srpen se již bude odehrávat hlavně na palubovce, kde budeme dávat dohromady ideální složení lajn a ladit herní projev týmu.

Již za pár dní vypukne první větší akce přípravy na novou sezonu - turnaj Czech Open v Praze. Co od tohoto turnaje očekáváš a s jakým cílem do Prahy pojedete?
Czech open je pro nás jeden z klíčových fází přípravy před sezónou. Turnaj by nám měl potvrdit dobrou fyzickou a herní připravenost. Dále věřím, že si zahrajeme zápasy, které nám ukáží co nejvíce našich slabin, na kterých budeme mít čas do startu ligy zapracovat. Co se týče výsledkových cílů, tak chceme s týmem dokráčet co nejdál.

Týden po Czech Openu vás čeká soustředění. Jak bude probíhat, jaký pro něho máš plán a cíl?
Zhodnotíme si turnaj Czech Open a výhledově se podíváme, co budeme chtít od blížícího se poháru. Jeden z plánů je také vyhodnocení dosavadní práce v letní přípravě a stanovení si týmových cílů do nové sezóny. Soustředění bude zaměřeno na speciální týmy (přesilová hra a oslabení).

"Vítáme dvě nové hráčky, Viktorii Vacardovou a Danielu Švejdovou z FA MB. Mezi dalšími příchody jsou talentované odchovankyně ročníku 2006 Karolína Klubalová a Kateřina Jirsová. Dále nás doplnily plnohodnotně holky ročníku 04 v podobě golmanky Anety Fryčové a Nikol Červenkové a v neposlední řadě doplní tým Kristýna Rondošová, která se vrací po roční pauze."

Poslední víkend v srpnu vás čeká první kolo Poháru, které odehrajete v domácím prostředí. Dá se říct, že to bude poslední zkouška před ostrým startem Extraligy žen. S čím do těchto zápasů půjdete?
Bude se jednat o poslední zkoušku. Do zápasů vstoupíme naladěni podávat 100% výkon ve všech fázích zápasu a potvrdit si kvalitní letní přípravu. S týmem budeme ladit už jen drobné detaily ve hře. Zkusíme si pár posledních věcí, které si přeneseme ze soustředění v Tanvaldu.

Letošní Extraliga žen se odehraje v mírně obměněné podobě - dosud se liga skládala ze 12 týmů, letos nastoupí celků pouze 11. Co na tento systém říkáš a vidíš v tom pro svůj celek nějaké výhody či nevýhody?
Čas ukáže, zda tento model byl ideální volbou. Můj momentální názor je ten, že se až zbytečně tlačilo na účast 12-ti týmů. Uvidíme, co tento model dá, a naopak lize vezme. Každopádně situace ukázala v jakém stavu je ženský florbal. Nicméně rozhodnutí respektuji a budeme se snažit z dané situace vytěžit co nejvíce.

Máš svůj tip na letošního vítěze Extraligy žen?
Minulou sezónu můj tip vyšel. Letos si ovšem tak jistý nejsem. Vítkovice lehce oslabily, ale stále mají svou sílu. Ostrava má kádr prakticky stejný, a tak se dá očekávat, že budou trošku více na koni oproti ostatním týmům z top 4. Minimálně na startu sezóny. Nicméně letos na mě alespoň papírově nejlépe působí tým Chodova. Letošním mistrem si myslím bude Chodov, minimálně superfinále bude pro tento tým povinností.

Již znáte rozlosování sezóny. První tři utkání odehrajete s Chodovem, Tatranem a Ostravou - tedy týmy z loňské top 4. Co na takový start sezony říkáš? Vyhovuje ti takto ostrý začátek?
Začátek budě těžká prověrka. Nicméně jsem osobně za tento los rád. Dá se spekulovat, že týmy budou na začátek sezóny ještě ladit hru a celkově se sehrávat a toho bychom mohli využít. Avšak budeme nohama na zemi a budeme chtít odehrát co nejvyrovnanější zápasy, které nás věřím dobře připraví na ostatní soupeře, se kterými chceme bodovat.

Ihned po tomto náročném trojkole vás čeká venkovní utkání v Třinci. S ním jste se naposledy setkali v semifinále první ligy žen, přičemž jste vyhráli 2-0 na zápasy a tím si zajistili účast ve finále. Dá se tedy očekávat vyhrocený zápas, kde se bude bojovat o každý kus hřiště. Jak se na toto utkání těšíš a budeš na to holky nějak speciálně připravovat?
Část týmu si zápasy pamatuje a určitě si všichni pamatují, jak jsme utekli hrobníkovi z lopaty v 1. venkovním zápase, ale také věřím, že si pamatují vítězný pocit po vyhraném semifinále a budou si chtít tento pocit zopakovat. Proběhne standartní příprava, jako na každého soupeře. Nebudeme z toho dělat něco více. Chceme si držet po celou základní část jednotný přístup ke všem soupeřům, bez ohledu na to, proti komu nastupujeme.

Co od nové sezóny očekáváš a jaké jsou týmové cíle?
Očekávám, že se budeme všichni bavit florbalem, kterým se chceme prezentovat. Na trénincích budeme plně koncentrovaní a nastavení tak, že se chceme posouvat jako jednotlivci a jako tým. Do sezony chceme vstoupit tak, jak jsme končili tu minulou. Sebevědomí, vědomi si síly týmu a motivovaní odehrát kvalitní zápasy s každým soupeřem. Týmový cíl bude jasný, chceme do play off!

"Do sezony chceme vstoupit tak, jak jsme končili tu minulou. Sebevědomí, vědomi si síly týmu a motivovaní odehrát kvalitní zápasy s každým soupeřem. Týmový cíl bude jasný, chceme do play off!"