Rozhovory
23.02.2023 - Redakce

Tereza Holcová: Určitě jsme jako tým udělaly velký posun.

V klubu FBC Liberec působíš již 6. sezónu. Během těchto let jsi postupně prošla téměř celou strukturou od starších žákyň, skrze dorostenky, juniorky a letošní sezónu už jsi přidala mnoho zápasů v Extralize žen.

Jaké pro tebe je, hrát nejvyšší ženskou ligu právě v klubu, ve kterém jsi florbalově vyrostla?
Když jsem začala hrát florbal za Liberec, tak jsem nikdy nečekala, že bych se mohla dostat až tam, kde právě teď jsem. Začátky byly těžké, ale hodně mě motivovalo hrát se staršími spoluhráčkami, jako jsou Maky Valešová, Kája Nováková a dříve také Maky Lenfeldová. Byly pro mě takový vzor a vždycky jsem chtěla být stejně dobrá jako ony. Hrát s nimi extraligu žen je super a jsem za to moc vděčná, vždy jsou tam pro nás mladší jako opora.

Od mládežnických let jsi nastupovala s číslem 25, letošní sezónu ale nastupuješ s číslem 7? Jaký byl tvůj důvod k této změně? Má pro tebe nové číslo nějaký hlubší význam?
Už od mých začátku se mi líbilo číslo 17, ale bohužel bylo zabrané, ani nevím, jaký to mělo důvod, ale rozhodla jsem se právě pro 25, mám raději lichá čísla :D. Později, když jsem dorostla do žen, bylo moje číslo už zabrané, ale 2+5 je 7 a to se mi líbilo taky kvůli tomu, že jsem už na začátku chtěla 17.

Představ nám sebe jako (spolu)hráčku - jak sama sebe vnímáš, v čem vidíš svůj největší přínos pro tým?
Sebe bych zhodnotila jako hráče, který se nebojí hrát tvrdě. Vždycky mě to táhlo spíše do obrany a taky se tam cítím nejvíc v klidu. Mojí předností jsou určitě osobní souboje, které se snažím hrát vždy na 100% a taky tvrdá střela, která je od obránců důležitá. Jako spoluhráčka jsem člověk, který i když se prohrává, dokáže udělat srandu v šatně nebo povzbudit tým, nebojím se říkat věci upřímně a tak jak jsou a mladším holkám se snažím poradit a co nejvíc je motivovat.

Primárně nastupuješ v týmu juniorek, kde nosíš kapitánskou pásku. Vnímáš na své předváděné hře v juniorské lize získané zkušenosti z Extraligy žen?
Určitě vnímám větší klid na balonku při rozehře. V ženách hrajeme jiný systém než v juniorkách, ale pro mě jako obránce to tak velký rozdíl není. Taky jsem si z extraligy, která je o dost rychlejší vzala to, že než se otáčet s balonkem zády ke hře je lepší udělat 2 kroky dozadu a porozhlédnout se v klidu po hřišti.

4. března vám s juniorkami začíná play-off, do kterého vstupujete ze 6. místa po základní části, což vás staví do velmi dobrého postavení. Už máte v kabině rozhodnuto, koho si zvolíte do prvních kol playoff?
Tak nějak jsme předvídaly koho by si mohly zvolit týmy nad námi a koho naopak určitě nechceme. Budeme vybírat ze 3 týmů, ale nejsme ještě 100% rozhodnuté koho zvolíme. Záleží kdo mezi nimi bude.

Bude to tvá první zkušenost s playoff v nejvyšší lize juniorek, jak se na tato utkání těšíš? Jaké budou s juniorským týmem vaše cíle do vyřazovacích bojů?
Po předchozích zápasech základní části a loňském MČR dorostenek máme cíle vysoké. Viděly jsme ve Švédsku na Gothii, že zvládneme porazit i opravdu těžké týmy, když budeme každá hrát na 110%. Já osobně si myslím, že to můžeme dotáhnout daleko.

Teď už ale zpět ke Crazy girls, jak se v týmu žen cítíš?
V týmu žen jsem nejmladší hráčkou, ale myslím, že jsem zapadla dobře. S většinou holek jsem hrála už v dorostenkách, takže se známe dobře a máme dobrou partu. Občas je to těžké na psychiku, ale vždy se najde někdo, kdo mě podpoří a uklidní.

O minulém víkendu jste odehrály náročné, ale herně velmi podařené utkání s Olomoucí. Jak se ti hrálo a jak hodnotíš toto utkání?
Snažila jsem se v zápase nechat vše, co po nás bylo chtěno a myslím si, že se mi to podařilo. Nezařadila bych sice tento zápas mezi moje oblíbené, byly tam určité věci, co mi vadily, ale celkově to byl dobrý výkon.

V sobotu končí základní část, jak bys ji celou zhodnotila? Naplnila se tvá předsezónní očekávání?
Už před sezónou jsem věděla, že hlavní prioritou pro mě budou juniorky, takže jsem moc ráda za každou příležitost, kterou v extralize dostanu. Určitě jsme jako tým udělaly velký posun, ale jsou stále věci, na kterých je nutné zapracovat. Když budeme dál hrát se stejným nasazením jako v posledních zápasech, tak určitě můžeme překvapit.

Poslední kolo extraligy odehrajete už tuto sobotu ve 14 hodin na SH Dobiášova proti pražským Bohemians, které minulý víkend utvrdily 6. místo v tabulce, co od tohoto zápasu očekáváš?
Bude to rychlá hra. Nebude tolik času na klidnější rozehru, takže bude hrát hlavní roli pohyb a komunikace. Bohemka je velmi kvalitní soupeř, musíme zvládnout úvodní tlak a nenechat si utéct začátek utkání.

A na co bys diváky na sobotní utkání pozvala?
Na kvalitní florbal a párek z bufetu k tomu. (úsměv)