Mládež
02.05.2023 - Redakce

Tatran cup v podání elévů skončil úspěšně

O posledním dubnovém víkendu elévové FBC Liberec zavítali na tradiční pražský turnaj Tatran Cup. V osudí měli hned dva týmy a všichni čekali, jak se popasují se soupeři, které v lize běžně nepotkávají. Více v našem ohlédnutí.

FBC Liberec White

Tým White si na začátku turnaje připsal dvě pohodlnější výhry a to s Dobříší (10:5) a se Štíři České Budějovice (8:1). Nutno říct, že ani jeden ze zápasů nebyl úplně jednoduchý, ale vyhrát se podařilo. V poslední zápase jsme narazili na Tatran Střešovice Red, kde kluci tahali za kratší konec a zaslouženě prohráli.

V play-off A, kam nás výsledky ze skupiny poslali, jsme předvedli ve čtvrtfinále neuvěřitelný obrat. Kdy 4 branky v poslední minutě rozhodly o postupu do semifinále. Tam nás čekalo Znojmo, jenž jsme taky dokázali porazit. Ve finále jsme opět vyzvali Tatran Střešovice Red, který nás porazili díky skvělé trojici. Jsem moc rád, že kluci mohli proti nim hrát a vidět, co musí dělat, aby byli nejlepší. Po prohře 5:12 ve finále byli kluci smutní, ale věděli jsme, že jsme v zápase hráli naplno.

Sestava: Ševčík, Šrýtr, Valenta, Vojčiniak, Wallek, Tvercovici, Vik, Jabůrek, Tůma

FBC Liberec Black

Tým Black měl hodně podobný start do turnaje jako jejich spoluhráči z týmu White. Dvě výhry na začátku nám daly jistotu pohybovat se v „lepší“ části play-off. Ve třetím zápase jsme trochu narazili, protože se nám zápas proti plzeňským Gorilám herně nepovedl. I proto nás v play-off čekal pozdější vítěz z Tatranu Střešovice. Kluci předvedli heroický výkon, ale ani to nestačilo a prohra 3:6 nám zajistila boje o konečné páté místo. V nich kluci nejprve podlehli Tatranu Black a poté si spravili chuť v odvetě proti Gorilám, takže konečné 7. místo vzali s úsměvem na tváři.

Sestava: Svoboda, Trávníček, Delong, Rašín, Richtárik, Rubáš, Sýkora, Pohořalý, Kadeřávek

Hodnocení trenéra: „Myslím si, že turnaj 100 % splnil to, co jsme od něj očekávali. Chtěl jsem, aby kluci měli možnost odehrát mnoho těžkých zápasů, což v podstatě platilo v každém zápase. To, že oba týmy postoupily do „lepší“ části pavouku si velmi pochvalujeme a obě umístění bereme jako pěknou odměnu. Kluci se vyskytli v mnoha složitých herních situací jako například onemocnění svého brankáře. I to jsme nakonec zvládli a všichni mohli odjet z turnaje spokojeni. Díky všem za super servis, pomoc a fandění."

Fotogalerie: zde v odkaze