Mládež
16.01.2023 - Redakce

TULIPKY PO GOTHII PORAZILY LEADERA TABULKY

Ani ne týden po návratu ze Švédska TULIP tým absolvoval dva špičkové zápasy s prvními 2 týmy tabulky ligy starších žákyň. Pár zraněných na turnaj neodjelo a síly také ještě nebyly 100%, ale to ničemu nevadilo. Zvláště my trenéři jsme se těšili na to, jaké zlepšení holky díky intenzivní práci ve Švédsku ukáží. A právě srovnání se 2 nejlepšími týmy ligy bylo super prověrkou.

FBC TULIP LIBEREC - FBC DDM KATI KADAŇ 5:2 (0:0 - 4:1 - 1:1)

První zápas nás čekal lídr tabulky, který dosud VŠECHNY zápasy vyhrál a předvádí velmi komplexní florbal. Holky z Kadaně jsou fyzicky velmi vyspělé a zkušené. V prvním zápase nás přehrály, když naše holky absolvovaly vůbec první zápasy na velkém hřišti 5+1. Jako trenéři jsme čekali trošku uspokojení po Gothii a měli obavy o to, aby si naše holky nemyslely, že to půjde samo. Ale opak byl pravdou. Ani proti tak silnému soupeři jsme nebyli zalezlí v obraně, ale hráli aktivní hru plnou osobních soubojů. Naše holky si ze Švédska přivezly obrovské zkušenosti v osobních soubojích a v zápase to bezpochyby ukázaly. Kadaňským hráčkám nenechaly na hřišti ani centimetr prostoru a výborně plnily to, co se naučily. U několika gólů se holky na hřišti chovaly přesně podle toho jak mají a opravdu nám udělaly radost. Z pohledu trenérů říkám GOOD JOB!

FBC TULIP LIBEREC - FLORBAL CHOMUTOV 4:5 (0:3 - 3:0 - 2:1)

Další skvělý zápas nás čekal proti silnému Chomutovu, který v regionu pracuje na posilování týmu dobrými hráčkami z okolních týmů a proto budou zápasy proti tomuto týmu i v budoucnu velmi kvalitní. Do zápasu naše holky vstoupily skvěle a postupnými krůčky a dobrou hrou ovládly první třetinu 3:0. Ve druhé třetině jsme však inkasovali pár nešťastných gólů vč. vlastenců a zápas se najednou stal velmi dramatickým. Holky z Chomutova se chytly, skvěle bojovaly a vyrovnání si zasloužily. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 3:3. Naše holky ve 3.třetině nedávaly góly, občas kouzlila gólmanka soupeřek a hlavně jsme špatně hráli souboje 1 na 1. 2 situace tak skončily v naší brance a rázem jsme prohrávali 3:5. Naše holky pak dřely a v přesilovce snížily na 4:5. Vyzkoušeli jsme si i(dosud netrénovanou) hru bez brankářky a vytvořili si spoustu šancí v závěrečné powerplay posílené vyloučením za jedno z mnoha sekání. Neměli jsme ale štěstí a vyrovnat se nám nepodařilo. Prohra je ale impulsem k další práci. Nepolevíme a v dalším zápase budeme opět silnější. Těšíme se už nyní.

Komentář trenéra Nesměráka: " V obou zápasech jsme předváděli velké zlepšení oproti úvodu ligy, kdy nás oba soupeři porazili. Naše holky jdou výkonem opravdu nahoru a to nám dělá radost. Na to, že hrají velký florbal teprve pár měsíců, hrají velmi dobře. Máme maličko handicap ve fyzické vyspělosti. Holčička ročníku 2011 prostě hráčku ročníku 2008 těžko dostává pod tlak. Může mezi nimi být rozdíl skoro 4 roky a výškově i 30 cm:-) Nechtěli jsme sestavu stahovat na 2 pětky. V lize toto není potřeba a chtěli jsme dát rovnou příležitost všem. Výsledek je vždy důležitý, ale v tomto případě nebyl nejdůležitější. Individuálně se zlepšujeme a dospíváme i po stránce herní chytrosti. A to je mnohem důležitější. Těšíme se moc na další práci."