15.07.2018 - Redakce

Stříbrné Prague games 2018 jsou za námi!

V letošním ročníku letního turnaje Prague games 2018 mělo FBC Liberec v osudí turnaje tři týmy. Severočeský klub reprezentovali kluci B13, B15 a děvčata v kategorii G16. Letošním pražské hry byly pro FBC Liberec úspěšné. B15 si odvezli stříbrné medaile!

Starší žáci B15

Starší žáci prošli základní skupinu na jedničku! Ze tří zápasů si připsali tři vysoké výhry v poměru 9:2, 13:1 a 6:2. První velmi ostrá zkouška čekala na starší žáky hned na úvodu playoff. Postup přes Uherský Brod museli potvrdit až při nervydrásajících samostatných nájezdech. Stejný průběh utkání mělo i osmifinále se švýcarskám Floorball Köniz. Výhra 4:3 na nájezdy posunula FBC Liberec do čtvrtfinále. V něm Liberec střetnul s dobře známým ostravským FBC. Po výhře 6:3 měli kluci jistotu medaile. V semifinále přišla na řadu repríza finálového zápasu MČR. S celkem z Chodova liberečtí sehráli krásné utkání, a když zvítězili 2:1 mohli slavit postup do finálového utkání. Finále před zaplněnou halou na Podvinném Mlýně bylo úžasné. Nakonec byl šťastnější finský celek Team Taitavat, který zvítězil 4:3. Kluci tak v letošním roce získali už 4 stříbrnou mediali!

Hodnocení trenéra: "Kluci opět potvrdili svou florbalovou kvalitu. Dokázali, že ve svém věku patří k tomu nejlepšímu v Čechách. To je samozřejmě fakt, který nás neskutečně těší. Hoši v této kategorii by měli být vzorem a inspirací pro své mladší kolegy. Již nyní se s trenérským týmem dorostenců a juniorů těšíme na další práci s touto skupinou!"

Mladší žáci B13

Den 1

Úvod turnaje nám postavil do cesty soupeře známého z předchozího turnaje a to Ostravu. Po slušném nástupu a rychlém vedení jsme trošku vypadli z tempa a nedařilo se nám proměňovat šance. Soupeř otočil a dostal se do vedení 3:1. Kluci naštěstí opět zapnuli a dotáhli zápas alespoň na remízu.

Ve druhém utkání na nás čekal neznámý Thun. Opětovný skvělý vstup do utkání znamenal vedení 2:0, ale po pro nás nešťastných gólech soupeře přišel útlum. Vypadalo to, že utkání také skončí remízou 3:3, ovšem soupeř dvěma góly v závěru odskočil na 3:5.

Den 2

Druhý den nás znovu čekal soupeř známý z Opengame a to Tatran, který nás vyprovodil z turnaje debaklem. Kluci chtěli odčinit vysokou porážku a i tentokrát skvěle nastoupili do zápasu. Pohledné utkání, kde se oba týmy snažily aktivně napadat a kombinovat nakonec skončilo remízou 3:3 a pro nás bylo velkou psychickou vzpruhou do play off.

První kolo play off pro nás bylo rozehřívací, dvě remízy a prohra ve skupině znamenaly postup ze čtvrtého místa a předkolo proti Prešovu. Po oťukávání zkraje utkání kluci převzali otěže a nedali soupeři šanci.

V další fázi turnaje šlo do tuhého, švýcarský výběr Bern selection měl předpoklady k vítězství v turnaji. Utkání ve skvělé atmosféře a vysokém tempu bylo třešničkou druhého dne. Diváci v hale viděli nádherné kombinace na obou stranách. Většinu zápasu jsme vedli a nepustili jsme soupeře ani jednou do vedení. Vítěznou radost po skvělém zápase trošku pokazil inkasovaný gól sekundu před koncem.

Den 3

V osmifinále nás čekal další slovenský soupeř tentokrát z Bratislavy. Ranní zápas v kombinaci s lehkou únavou lehce ubral na kvalitě naší hry, ale utkání jsme měli pod kontrolou a to znamenalo výhru 3:1 a postup.

Ve čtvrtfinále jsme se opět potkali s Tatranem. Lepší vstup měl tentokráte soupeř, dostával nás pod tlak, který vyústil až k vedení 3:0, které se nám dlouho nedařilo korigovat. Stejně jako ve skupině mělo utkání skvělé tempo a na obou stranách byla vidět chuť postoupit dál. Až sedm minut před koncem kluci zahájili stíhací jízdu a Tatran znejistěl. Obraz hry se otočil, měli jsme navrch a půl minuty před koncem svítilo skóre 3:3. Bohužel v závěru přišla chybka v rozehrávce a 4 sekundy před koncem bylo rozhodnuto, že semifinále si zahraje Tatran.

Hodnocení trenéra: "Turnaj nemůžeme hodnotit jinak než pozitivně. Pomalejší rozjezd v základní skupině přebily skvělé výkony v play off. Kdo ví, co by se stalo, kdyby čtvrtfinále došlo do nájezdů, protože Taran nakonec celý turnaj ovládl. Děkujeme všem hráčům za super sezonu a rodičům za podporu a pomoct s organizací po celý rok! Uvidíme se na soustředění." Proky a Faky

Dorostenky G16

Liberecké dorostenky byly nalosovány do jedné z nejtěžších skupin v kategorii G16. Nedělaly jsme si velké naděje na umístění ve skupině, cílem bylo hlavně odehrát kvalitní zápasy. Přesto nás tři prohry mrzí. Především finský tým byl v našich silách.

FBC Liberec vs Hovslatts IK 0:4
FBC Liberec vs Tigers Jižní Město 1:6
FBC Liberec vs Northern Stars 1:2

Následné playoff jsme začaly mnohem lépe. V prvním kole jsme jednoznačně přehrály pražské Panthers. Ačkoliv výsledek 4:3 tomu neodpovídá, byly jsme celý zápas vyjma dvou minutek ke konci lepším týmem.

V dalším kole nás čekal švédský Warberg IBF. Švédky byly favoritkami. ale podařilo se nám je zaskočit. V přesilovce jsme šly do vedení. Soupeřky vyrovnaly až ke konci poločasu a od té chvíle diktovaly tempo zápasu. Náš odpor definitivně zlomily dvěma góly ve 22. minutě a vyhrály zaslouženě 5:1.

Poslední zápas jsme odehrály v playoff B proti FbŠ Bohemians. Ačkoliv jsme dvakrát vedly a zdálo se, že zápas dovedeme k vítězství, přišel v druhém poločase dvouminutový výpadek a čtyři góly v naší síti. V konečném součtu pak prohra 3:7.

Hodnocení trenéra: "Na turnaji jsme odehrály 6 kvalitních zápasů a předvedly hodně nevyrovnané výkony. Lepší výsledek jsme si nezasloužily. Každopádně si odnášíme nové zkušenosti, které nám pomohou v nadcházející sezóně."