Aktuální zprávy
16.06.2022 - Redakce

Stránský juniorem sezony! Střelec Smutný je hned za ním.

Na pátečním galavečeru Českého florbalu, v rámci kterého proběhlo předávání cen nejlepším florbalistům sezony 2021/2022 mělo zastoupení i družstvo FBC Liberec. V kategorii junior sezony se na prvních dvou příčkách umístili Šimon Stránský a Filip Smutný, který rovněž přebral ocenění v kategorii Hvězda sezony.

Šimon Stránský - 1. místo v anketě junior sezony

Šimon Stránský prokázal svůj um a nesměrné kvality v celém ročníku Livesport Superligy. Mezi útočníky libereckého klubu patřil mezi hlavní tahouny a pomohl FBC Liberec dotáhnout do play-off. V sezoně 2021-2022 získal z juniorskou reprezentací zlaté medaile a vysloužil si i nominaci do mužské reprezentace.

Filip Smutný - 2. místo v anketě junior sezony

Kometa letošní sezony! Mladý útočník a odchovanec FBC Liberec dokázal v základní části opanovat tabulku střelců a získal tak pomyslnou korunu pro nejlepšího kanonýra. Hned ve své první sezoně mezi dospělými se totiž okamžitě zařadil mezi superligové tahouny.Není divu, že se talentovaný florbalista stal i jedním ze základních pilířů nového cyklu juniorské reprezentace, která bude navazovat na předchozí dva tituly mistrů světa.

Celkové výsledky ankety:

1. Šimon Stránský (FBC Liberec)
2. Filip Smutný (FBC Liberec)
3. Tomáš Jurco (Tatran Střešovice)
4. Jan Malič (FbŠ Bohemians)
5. Bohumil Piskáček (Tatran Střešovice)

Filip Smutný - 3. místo v anketě Hvězda sezony

Filip Smutný se probojoval i mezi finálovou trojici v anketě Hvězda sezony. V této anketě mohli hlasovat všichni fanoušci na sociálních sítích Českého florbalu. 

Celkové pořadí ankety najdete zde:

1. Filip Langer (FBC Kalmarsund)
2. Filip Forman (FBŠ Bohemians)
3. Filip Smutný (FBC Liberec)

Anketa Florbalista sezony

V kategoriích junior hlasují dvoukolově kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné osobnosti tuzemského florbalu a sportovní novináři. Všechny informace o anketě Florbalista sezony najdete v tomto odkaze: zde