15.12.2023 - Redakce

Starší žákyně FBC Liberec opět bodovaly

týmem FBCčka jsme vyrazili na turnaj do dalekých Podbořan. Poprvé s námi vyrazily nové posily Darča Pytlíková a Sára Kopecká. Obě hračky rychle pochopily, co chceme hrát a byly plnohodnotnými členkami týmu.

FBC Liberec : FBC DDM Kati Kadaň 2 : 6
Branky: Hartlová, Koucká

V prvním zápase nás čekala silná Kadaň. První třetinu jsme hráli výborně do obrany, ale nedokázali si vytvořit šanci do útoku. Soupeř nás často obral o míček už ve středním pásmu. I díky gólmance, jsme po první třetině prohrávali jen 0:1. V druhé třetině jsme chtěli pokračovat v dobré obranné hře a zlepšit produktivitu útoku. Bohužel ani jedno se nám nedařilo. Kadaň rychle našla naše slabiny a nenechala nás pořádně nadechnout. I přes pokračující výborné výkony naší gólmanky, která měla často smůlu na tečované balonky, jsme inkasovali ve druhé třetině 4 góly. Díky tomu nám už ujížděl vlak a v poslední přestávce jsme prohrávali 0:5.
Do třetí třetiny jsme vstupovali jako do nového zápasu. Instrukce byly jasné. Zlepšit hru do útoku a nebát se soubojů 1 na 1. Holky se dokázaly vyhecovat a třetí třetinu jsme ovládli v poměru 2:1. Bohužel přesnost střel nám nedovolila snížit výsledek více. Konečné Skóre 2:6. Holkám patří velký dík za poslední třetinu, protože konečně se prezentovaly hrou, jakou chceme předvádět.

Mocní Tuleni Podbořany : FBC Liberec 3:6
Branky: Slámová 2, Svobodová 2, Pytlíková, Hartlová
Ve druhém zápase nás čekaly nepříjemné Podbořany, které v tabulce nejsou tak vysoko, ale je to tým, co umí kousat. V prvních minutách jsme se nemohli dostat do zápasu, naštěstí nám netrvalo dlouho a převzali jsme dominanci v zápase. Tuto dominanci jsme bohužel v první třetině nedokázali využít k více než jednomu gólu a díky tomu byl po první třetině výsledek 1:1.

Ve druhé třetině jsme byli údernější. Dokázali jsme ohrožovat branku soupeře mnohem více než v první třetině. Stále jsme měli problém v přesností zakončení, ale díky množství šanci jsme dokázali třikrát skórovat. Po druhé třetině jsme již vedli 2:4.
Do třetí třetiny jsme nastupovali s klidnou hlavou a cílem zaměřit se ještě více na naši hru. To obsahovalo i snahu více kombinovat a zbytečně neztrácet míček. Díky tomu našich šanci ubylo. I přes to jsme dokázali přidat dva góly a soupeře pustit opět jen jednou do pořádného, a bohužel úspěšného, zakončení. Konečné skóre 3:6. V zápase jsme předvedli, že umíme hrát kvalitní útočný florbal s disciplínou v obraně. Díky tomu máme zasloužené body do tabulky.