Mládež
22.01.2018 - Redakce

Starší žáci v Novém Boru a Litvínově

Starší žáci FBC Liberec se stejně jako v předešlých turnajích ukázali v 1. a 2. výkonnostním koši. A tým postupně narazil na Ústí, Českou Lípu, Teplice a Žatec. B tým si zahrál s Děčínem, domácím Litvínovem a Podbořany.

A tým

Starší žáci v letošním sezóně prozatím nepoznali hořkost porážky. Jedním z cílů bylo tuto sérii protáhnout. To se i přes velmi těsný výsledek s Českou Lípou podařilo. Zápas s nejbližším pronásledovatelem nabídl velmi těsnou podívanou, která nakonec skončila nerozhodně 5:5. V dalších zápasech si kluci poradili postupně se všemi soupeři. Těm dokázali nasázet hodně branek a z turnaje mohli odjíždět spokojeni.

FBC Liberec A vs. Florbal Ústí12:3
FBC Liberec A vs. FBC Česká Lípa5:5
FBC Liberec A vs. FBC Jazzmani Žatec 7:1
FBC Liberec A vs. DDM D
ynamo Teplice 12:0

Hodnocení trenéra: "Až na zápas s Českou Lípou jsme na turnaji dominovali. Kluci podávali skvěle výkony a bylo vidět, že je hra opravdu baví. Naši chlapci předvedli několik parádních akcí a gólů a celkově dělali opravdu dobrý dojem. V zápase s Lípou jsme bohužel doplatili na několik špatných rozhodnutí na hřišti, kterých jinak nebylo ten den vidět z naší strany mnoho, a měli jsme i trochu smůlu v zakončení. Nemusí nás to ovšem moc mrzet, protože v dalších zápasech jsme si to vynahradili. Takže celkově určitě pochvala, jen je důležité nepolevit a dobře se připravit na další části sezóny."

B tým

Nás druhý, o poznání mladší tým vycestoval až do Litvínova. V něm narazil na těžkou skupinu soupeřů. Dva z nich pravidelně hrají 1. koš. V prvním zápase jsme byli až moc zaleknutí soupeře. Kluci bohužel pozdě zjistili, že i s Děčínem mohou sehrát vyrovnaný zápas. Do druhého zápasu jsme nastoupili výborně. Brzy jsme vedli. To nás malinko ukolébalo a soupeř rychle dotahoval. Andy Vogt musel vytáhnout parádní zákroky a všichni kluci se museli pořádně snažit. Nakonec nás potěšila výhra 5:4. Posilněni výhrou jsme nastoupili do divokého zápasu s domácím celkem. Nepříznivý stav jsme bleskem otočili a pátou brankou jsme si vítězství dokázali pohlídat!

FBC Liberec B vs. 1. FBC DDM Děčín   2:5
FBC Liberec B vs. Mocní Tuleni Podbořany   5:4
FBC Liberec B vs. SK Bivoj Litvínov   5:3

Hodnocení trenéra: „Řekl bych, že jsme turnaj neodehráli nijak špatně, avšak stále ještě máme co dohánět. A bohužel to jsou stále ty stejně věci. Doufám, že se nám časem podaří kluky namotivovat k takové té samopíli, protože jeden z velkých rozdílů mezi tímto týmem a týmem jejich starších spolhráčů je vztah k samotnému sportu. Pokud se by se nám toto podařilo, další práce by byla mnohem jednodušší. Jinak jsem rád za klidný průběh a chtěl bych poděkovat a ocenit jedno velké gesto fair-play, kdy si naši hráči v zápase s Podbořany sami nechali vstřelit gól poté, co rozhodčí nezaznamenal předchozí odraz balónku od naší vnitřní zadní tyče. Dále velké díky patří rodičům za pomoc s dopravou.“