05.09.2018 - Redakce

Starší žáci stříbrní na Tatran Open

Poslední prázdninový víkend patřil florbalu. Nová parta starších žáků složená z ročníků 2004 a 2005 si jela otestovat své kvality na Střešovický Tatran. Turnaj byl pouze pro pozvané týmy a proto sliboval vysokou herní úroveň.

Hrálo se ve dvou skupinách po 4. V základní skupině 2x20min. hrubého a v play-off 3x12 min. čistého času. Slušná florbalová nadílka ☺. Do skupiny jsme vyfasovali Bučis Praha, Tatran Red 2004 a Jindřichův Hradec.

DEN 1
Při příjezdu jsem měl čas se podívat na kousek zápasu Tatranu s Bučis a když jsem viděl ty 170cm vysoké kluky na obou stranách, tak při vší úctě k našim borcům, jsem neměl dobrý pocit. Opak byl pravdou. První zápas s Tatranem odšpuntoval naše představení. Kluci hráli s nadšením, porazili Tatran 3:1, pak si smlsli na Bučis 6:3 a nakonec převálcovali Jindřichův Hradec 17:1. To byl de! Myslím, že v sobotu jsme se cítili i na chodovské áčko. (smích)

DEN 2
V neděli už ale šlo do tuhého. Play-off a hodinové zápasy o život. Do semifinále jsme vyfasovali velice dobře hrající Hradec Králové. Pokud Bučis a Tatran měli v průměru 170cm, tak hradecká první lajna byla ještě o 10cm větší. Trochu jsem si připadal jako na volejbalové rozcvičce. Hradec se nás nezalekl a brzy šel do vedení, naši kluci makali a za celý zápas snad 50x vystřelili, ale z toho 35x vedle (smích). Nakonec jsme odpor Hradce zlomili vytrvalou hrou bez větších chyb. 8 minut před koncem jsme srovnávali na 1:1. Těsně před koncem přidal Kuba Horník dorážkouještě jeden gól a už jsme skákali radostí do hřiště. Postup do finále jsme si již pohlídali!

FINÁLE

Ve druhém semifinále vykostili Tatranští 04 své o rok mladší spoluhráče rovněž z Tatranu 10:1 a tak dostali příležitost k reparátu ze základní skupiny. Zasloužené finále pro oba týmy, FBC Liberec vs Tatran Střešovice Red, bylo vyvrcholením jinak skvělého turnaje.
Zápas jsme nezačali úplně dobře, z kluků byla znát nervozita, byl to velký zápas, který nehrajete každý den a proti věhlasnému soupeři, ale proto jsme tady byli. Brzy jsme prohrávali 0:1. V závěru první třetiny, nám ale sudí neuznal gól, což nás správně vyhecovalo a hned v zápětí jsme vyrovnali na 1:1. Druhá třetina byla opatrnější. Tatranu se povedli dvě skvělé akce na jeden dotek a do poslední části jsme šli s mankem 2 gólů. Ve třetí části jsme vyšponovali naše tempo do neuvěřitelného výkonu, makali jsme na 120 procent. Lehce změnili sestavu, na hráčích byla znát touha vyhrát. Tatran dobře bránil a naše střeli často končili v bloku, vedle nebo u skvěle chytající gólmanky Tatranu. Těsně před koncem to tam přeci jenom spadlo. 2:3! Šli jsme do 6, ale na srovnání už nebylo dost času a tak bereme stříbro.

Krásný turnaj. Všem obrovská pochvala! Kluci díky.