Aktuální zprávy
23.04.2023 - Redakce

Starší žáci postupují na MČR

Starší žáci i tentokrát postupují na MČR starších žáků. Na finálový turnaj postoupilo 12 nejlepších celků z České republiky. Závěrečný turnaj se uskuteční v Brně ve dnech 5.5. - 7.5.2023.

Starší žáci se ve všech 12 kolech ligy starších žáků představili v nejvyšším 1. koši, kde se pravidelně utkávali o první místo se soupeřem z České Lípy. Právě Česká Lípa byla v konečném součtu před našimi staršími žáky, i když měli oba celky stejně kvalifikačních bodů. (O druhém místě v regionu rozhodl lepší škrtnutý výsledek soupeře.) Do závěrečného turnaje v Brně postoupili mimojiné i Tatran Střešovice, Sparta Praha, 1. SC Vítkovice, Bulldogs Brno, Hradec Králové, Sokoli Pardubice nebo FBS Olomouc. Z finálního obsazení je jasné, že na starší žáky čeká skvělá prověrka i s týmy mimo náš region. 

Více o MČR se dozvíte zde: odkaz

Vyjádření trenéra k základní části: "Po dobrých výsledcích na přípravných turnajích se nám úplně nepovedly úvodní kola soutěže. Delší dobu nám trvalo, než jsme se dostali na potřebnou výkonnostní úroveň. Zlom přišel v polovině sezony, kdy se nám konečně podařilo porazit všechny soupeře v prvním koši a naše sebevědomí šlo nahoru. Troufnu si říct, že v závěru sezony jsme byli nejlépe hrajícím týmem a doufám, že na MČR budeme předvádět výkony, které nám zajistí úspěch na turnaji," říká k předváděným výkonům hlavní trenér Prokop Ferdan.