Mládež
11.10.2018 - Redakce

Starší žáci mají za sebou úspěšný víkend

Starší žáci FBC Liberec pokračovali v sezoně. V Krupce a v Kadani změřili síly se svými soupeři z našeho regionu. Jak to dopadlo se dozvíte v našem článku.

Starší žáci A 

Netradičně v neděli vyjeli strži A poměřit síly do Krupky, kde první výkonnostní koš pořádalo Ústí. Kluci v plné síle jen bez Čermiho nezaváhali a všechny své soupeře porazili vysokým rozdílem. Lajny si na sebe začínají parádně zvykat, bezvadně se doplňují a začínají být produktivní. Hodně akcí bylo zakončeno na jeden dotek a na každém našem hráči bylo vidět zdravé sebevědomí. Musíme však zůstat pokorní, víme, že vše se může jak mávnutím proutku změnit. Ještě si pamatujeme trápení v prvních dvou zápasech v začátku sezony. Závěrem děkuji klukům za týmový výkon, na který se dalo koukat. 

FBC Liberec – Děčín 6:0
FBC Liberec – Chomutov 6:1
FBC Liberec – Ústí 9:0
FBC Liberec – Teplice 8:1 

Starší žáci B 

V sobotu jsme si přivstali a vyrazili na konec světa - do Kadaně. Cíl byl jasný, vyhrát druhý koš a zkusit své štěstí ve stejném koši jako tým A. Začali jsme parádně dvěma vítězstvími nad Českou Lípou a nad Kadaní. Kluci se soupeřů vůbec nezalekli a musím říct že mě velice překvapili, v naprostém poklidu kombinovali a díky vydařeným začátkům do prvních dvou zápasů hráli bez stresu a s přehledem. Třetí zápas proti Podbořanům jsme také dobře začali, ale tempo jsme neudrželi a vedení 2:0 se rychle změnilo a rázem jsme prohrávali 2:3. Najednou byla lehkost v rozehrávce ta tam a trápili jsme se i v zakončení. V tomto má tým B ještě mezery, ale všichni poctivě trénují a učí se a věřím, že postupně se i v tomto ohledu budeme zlepšovat. Každopádně cíl, se kterým jsme jeli jsme splnili. S ohledem na ostatní zápasy, nám dvě parádní vítězství stačila na vítězství ve 2. Koši. Jakmile si odbydeme pořadatelství druhého koše, měli-bychom v následujícím turnaji přivítat oba týmy v nejvyšším koši, což považuji za veliký úspěch. A věřím, že je to i super motivace pro kluky do další práce. Všem moc děkuji za velmi dobrý týmový výkon. 

FBC Liberec – Česká Lípa 7:1
FBC Liberec – Kati Kadaň 13:3
FBC Liberec – Tuleni Podbořany 3:6