11.03.2019 - Redakce

Starší žáci i nadále vítězí v lize starších žáků

Starším žákům se pomalu blíží konec své ligové sezóny. 9.3. nás čekal celkově už 10. turnaj v letošní sezóně. Áčko ani tentokrát nenašlo přemožitele. B tým si připsal jednu výhru v turnaji.

Starší žáci A

V lehce improvizované sestavě nastoupili kluci ke 4 utkání. Nejtěžší utkání nás čekalo hned na úvod turnaje, kdy jsme se střetli s Českou Lípou. Soupeř se v sezóně výrazně zlepšuje, a proto první utkání přineslo pěknou podívanou. I tentokrát jsme dokázali zvítězit v poměru 3:0. V dalším průběhu turnaje jsme předvedli poměrně dobré zápasy a jasné výhry. Soupeři proti nám neměli potřebné nasazení a opět vstupovali do zápasů stím, že prohrají.

Hodnocení trenéra: "V turnaji jsme měli několik cílů, které se nám povedlo plnit. Kluci byli po jarních prázdninách poměrně vyjukaní, ale nakonec to zvládli obstojně. Věřím, že až budeme na turnaji v plné síle předveme ještě lepší výkony a zápasy. Velmi si vážím chuti hrát a střílet branky i za rozhodnutého stavu. Velká pochvala patří i našemu nováčkovi, kterému se dařilo."

Starší žáci B

V sestavě deseti hráčů do pole a jednoho brankáře jsme v prvním zápase proti Kadani dlouho na hřišti hledali sami sebe. Nedařila se rozehrávka, chyběla střelba i pohyb. V první půlce se klukům podařilo vstřelit pouze jednu branku. Nástup do druhé poloviny utkání byl skvělý, během dvou minut jsme dokázali navýšit vedení na 5:0. Soupeř sice pokračoval v nepříjemném napadání, ale povedlo se mu pouze výsledek korigovat na konečných 5:2.

Po jednozápasové pauze nás čekal papírově nejtěžší soupeř a to domácí Teplice. Zápas jsme nezačali špatně, když jsme do páté minuty drželi hráče Teplic z dostřelu od naší brány. Bohužel pak přišla nejhorší dvouminutovka našeho týmu a obdrželi jsme rychlých 5 gólů. Do konce první půlky jsme pak opět soupeře ohlídali a snížili na 1:5. Bohužel ve druhé půlce nás soupeř opět několikrát přečíslil a po několika našich individuálních chybách vstřelil další góly. Konečné skóre 2:8. V zápase jsme opět měli problém s rozehrou při osobním napadání našich obránců, s přečísleními a střelba absolutně chyběla. Oba naše góly přitom padly po krásných dvou rozehrách a pár přihrávkách. Jednoduše.

V posledním zápase jsme očekávali podobný zápas jako proti Kadani, ale bohužel průběh nebyl podobný. Kluci po prohře s Teplicemi pokračovali ve všem co se jim nedařilo, opět nám chyběl pohyb, nedařilo se nám rozehrát. První půlka znamená prohru 1:2. Na začátku druhé půlky máme výhodu přesilovky, ale po individuální chybě inkasujeme ve vlastní přesilovce. Nakonec přesilovku přeci jen využíváme a snižujeme na 2:3. Po minutce soupeř odskakuje opět o dvě branky. Po malé změně v sestavě se nám daří a minutu a půl před koncem tu máme vyrovnání, se kterým jsme po průběhu zápasu spokojeni. Snažíme se soupeře udržet daleko od naší brány, bohužel se nezadařilo a půl minuty před koncem inkasujeme branku. Ještě zkoušíme hru v šesti, ale bez vyrovnání. Konečné skóre 4:5. Kluci musí zapracovat na rozehře, zlepšit pohyb, získat lepší přehled o spoluhráčích i protihráčích, ale bez herního nasazení se vyhrává těžko.