Rozhovory
20.01.2023 - Redakce

Šmídková: První gól byl šmudla. V Turnově čekám kouzelnou atmosféru!

Extraliga žen se poprvé představí v Turnově, kam svůj domácí zápas vyvezou Crazy girls. Na tento zápas se těší i Verča Šmídková, která hraje svoji premiérovou extraligovou sezonu. Co čeká od zápasu s Chodovem a jak se dívá na výsledky Crazy girls? Více v rozhovoru.

V klubu FBC Liberec působíš již 6. sezónu. Během těchto let jsi postupně prošla celou strukturou od mladších žákyň, skrze dorostenky, až po letošní sezónu v ženách. Jaké je pro tebe hrát nejvyšší ligu v klubu, ve kterém jsi vyrůstala?
Kdyby mi někdo v lednu minulého řekl, že budu hrát ženskou nejvyšší soutěž za Liberec, tak tomu sama nebudu věřit. Je to pro mě velká odměna a jsem moc vděčná, že dostávám tolik prostoru. Byl to pro mě ale velký šok, vzhledem k ligám, které jsem hrála minulý rok (1. liga dorostenek a 2. liga juniorek), a tak mi chvíli trvalo, než jsem se na hřišti “otrkala.”

Už od malička hraješ s číslem 95, má pro tebe toto číslo nějaký speciální význam?
Dalo by se říct, že ano. Film auta jsou mým nejoblíbenějším filmem z dětství a tak jsem zvolila stejné číslo jako hlavní hrdina - Lightning McQueen a tak nějak ke mně přirostlo, od té doby s ním hraji.

Svůj úplně první gól v extralize žen jsi vstřelila na hřišti FBC Ostrava, tedy proti úřadujícímu mistrovi. V tomto zápase jsi navíc zapsala ještě další gól. Jaké to pro tebe bylo své první góly vstřelit proti nejlepšímu týmu v lize?
Ani fakt, že můj první extraligový gól byl takový “šmudla” mi nezkazil tu neskutečnou radost. Možná to bylo i tím, že jsem si poprvé neříkala ,,tak, a teď už musím dát gól….” a hrála více uvolněně. Pamatuji si, že ten druhý gól byl dokonce na 3:2, takže jsme chvíli proti Ostravě i vedly a o to lepší pocit to byl.

Jak zatím hodnotíš vaše dosavadní výsledky a předváděnou hru?

Jsme v soutěži nováček, takže se od nás nečekaly nějaké zázraky. Nicméně si myslím, že dokážeme být důstojným soupeřem i pro ty nejlepší celky. Škoda zápasů, kde jsme někdy možná zbytečně zaváhaly a o cenné body přišly.

Pravidelně nastupuješ i za juniorky, se kterými letos hrajete také nejvyšší českou ligu. Vnímáš nějaké rozdíly mezi nejvyšší juniorskou ligou a Extraligou žen?

Tak rozdíly tam určitě jsou. V juniorské nejvyšší lize je 18 celků, což umožňuje i nějaké lehčí zápasy, kdy si můžeme zkoušet různé věci s větším klidem a sebevědomím. A má role se v obou kategoriích výrazně liší. Zároveň si myslím, že s juniorkami jsme příjemně překvapily (možná i sami sebe) a v juniorské lize si nevedeme vůbec špatně a dokázaly jsme porazit i velmi silné celky s vysokými ambicemi do play-off.

Představ nám sebe jako (spolu)hráčku - jak sama sebe vnímáš, v čem vidíš svůj největší přínos pro tým?

Popsala bych se jako týmového hráče, co je většinu času v dobré náladě na trénincích i na zápasech. Myslím, že mou největší předností je snaživost a touha se neustále zlepšovat. Umím uznat své chyby a snažím se z nich poučit.

O víkendu jste odehrály náročné utkání s Bulldogs Brno a téměř jste sahaly po bodech. Jak hodnotíš toto utkání?
Zápas to byl pěkný a nabídl podle mě pro divácké oko mnoho. Každá z nás ho odjezdila na své maximum. Rozhodovaly chyby, na které jsme se zpětně koukaly na videu. Na body to sice o jednu branku nestačilo, ale je to určitě dobrý odrazový můstek do následujících zápasů a posune nás to zase o další kousek dál.

V následujících týdnech vás čekají těžká utkání s týmy, které se nyní nacházejí na 2. až 4. místě Extraligy - konkrétně s Chodovem, Tatranem a na závěr s úřadujícím mistrem z Ostravy. Jaké budou vaše cíle do těchto kol?

Chceme předvést co nejlepší výkon a prodat, co jsme poslední dobou trénovali. O vysoké kvalitě těchto týmů se nepochybuje, ale to neznamená, že jim budeme odevzdané celý zápas. Určitě i jim můžeme chvílemi zavařit.

Další kolo extraligy odehrajete už tuto sobotu proti již zmíněnému Chodovu, který letos útočí na titul, co od tohoto zápasu očekáváš?

Chodov určitě nebude tým, který by na nás jen koukal a nechal nás si dělat s míčkem, co chceme. Budeme celý zápas pod tlakem, očekávám rychlou a tvrdou hru plnou osobních soubojů.

Sobotní utkání proti Chodovu bude výjezdní - odehraje se v nedaleké SH Turnov. Na co bys diváky nalákala, aby na toto speciální utkání zavítali?
Turnov nabízí svými tribunami umístěnými velmi blízko hřiště vždy kouzelnou atmosféru, to mohu potvrdit ze zápasů s juniorkami. A mají tam dobrý párek v rohlíku v bufetu, který si diváci rádi dají. (smích)