Aktuální zprávy
04.12.2022 - Redakce

Skvělá návštěva a jasná výhra proti Karlovým Varům.

Liberečtí florbalisté měli v nedělním utkání proti Karlovým Varům velký úkol. Získat tři důležité body do tabulky Livesport Superligy a ještě více se dostat do klidného středu. To se povedlo díky skvělé první třetině, kterou Liberec vyhrál o sedm branek. Více v naší pozápasové reportáži.

FBC Liberec vs. FB Hurrican Karlovy Vary 9:3 (7:0,1:1,1:2)

Do historicky prvního vzájemného utkání vstoupili Severočeši velmi sebevědomě. Už od první minuty jasně diktovali tempo hry a svůj výkon v úvodní části dotáhli až k vedení 7:0. O první branku, se postral útočník Valeš, následovaly branky od Světlíka, obránců Janečka s Bitmanem, a když Macháč v čase 8:28 zvyšoval na 5:0 byl hostující tým zralý na ručník. Nicméně to nebylo vše. Než týmy odešly do šatny zvýšili vedení útočníci třetí formace Mádlo a znovu Světlík. I proto odešli liberečtí, s jednoznačným vedení o sedm branek.

Druhá perioda začla úplně stejně jako ta první. Stránský se vytočil na střed a jemnou střelou přehodil hostujícího brankáře! Možná první těžší pasáž přišla ve 26. minutě, nejpve byl za sekání vyloučen Dlesk. Navíc v oslabení fauloval Ferdan a Niklas měl k dispozici samostatné střílení. To úspěšně proměnil a snížil na 8:1. Víc branek prostřední pasáž nenabídla, hra se odehrávala především na obranné poloviny domácích, protože si byli vědomí, že jejich náskok je dostatečný.

V závěrečné třetiny se Karlovy Vary nevzdaly a zkusili vysunou obranu a tlačit domácím obránce k chybám. To se podařilo, a proto svoji fomu musel ukázat i brankář Mück, který si nakonec v zápase zapsal 17 úspěšných zásahů. Abychom náš výčet měli kompletní, tak snížení stavu přišlo v 45. minutě, na tuto branku nováčka Livesport Superligy odpověděl Radek Valeš, jenž zapsal rovněž svoji druhou branku v zápase. Gólovou tečku udělal za utkání Matěj Svatek, ale ani jeho snížení na 9:3 už nic nezměnilo na jasné výhře domácích.

Výhra za tři body posouvá Severočechy do klidnějších vod v tabulce. Velké díky patří i všem divákům, kteří na dnešní zápas dorazily! V následujícím týdnu nastoupí FBC Liberec dvakrát proti FBŠ Bohemians. Na čtvrteční venkovní duel naváží v neděli, kdy se v 15:00 utkání proti klokanům znovu. 14. kolo Livesport Superligy se opět odehraje na hale SH Dukla Liberec.

Highlights: https://youtu.be/0X2X0k7j4fg
Ohlasy: https://youtu.be/mT-K995I3Eo