21.03.2017 - Redakce

Šestibodoví dorostenci na posledním turnaji ve Františkových Lázních

Dorostenci FBC Liberec se vypravili na svá poslední utkání v rámci 1. ligy dorostenců. Nejdříve se střetli s obávaným soupeřem FB Hurrican Karlovy Vary a poté s Florbal Sokolov. Ani jednomu z nich tým z Podještědí nedovolili skórovat, a tak si odváží cenných 6 bodů.

FBC Liberec vs. FB Hurrican Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Navzdory dlouhé tříhodinové cestě nastoupili liberečtí hráči do utkání aktivně. Avšak veškeré střelecké pokusy končily na dobře bránicím soupeři nebo mimo brankovou konstrukci. Svěřenci Matěje Klucha a Ladislava Lásky drželi po většinu času první třetiny balónek na svých hokejkách, ale nebyli schopni vstřelit branku.

Úvodní trefa utkání přišla až ve druhé třetině, kdy po buly ukořistil balonek Šorm a překonal brankáře přízemní střelou. Obrázek hry byl velice podobný jako v úvodním dějství. Soupeři hrozil pouze z občasných brejkových situacích, které s přehledem likvidovala obrana a skvěle chytající Švec.

Do závěrečné třetiny vstoupily lépe Karlovy Vary, kterým se konečně podařilo vytvořit tlak a vážněji ohrozit libereckou svatyni. Naštěstí se Liberci podařilo tuto pasáž hry ustát bez obdržené branky. Rozhodujícím momentem se stala standardní situace vyřešená v podání Šorma, který krásnou přihrávkou našel Pěničku. Ten od půlící čáry střelou z první trefil odkrytou část brány Karlových Varů a upravil tak na konečných 2:0.

Branky: Šorm, Pěnička

FBC Liberec vs. Florbal Sokolov 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)

Ve druhém utkání nastoupil tým Liberce proti beznadějně poslednímu týmu soutěže, Florbalu Sokolov. Avšak efektivita libereckých střelců přinášela otazníky ohledně jednoznačnosti tohoto utkání.

Na první branku v utkání nemusel Liberec dlouho čekat. Již ve 33. vteřině vstřelil svůj první gól sezony Vojtěch Klucho. O dalších 14 vteřin později už sokolovský brankář lovil z branky druhý balonek po střele Bartoše a vše nasvědčovalo o hladkém průběhu celého zápasu. Soupeři nebyl schopný překonat těsnou obranu a tak většina balonků končila nahozením na libereckou půlku. Jedno takové nahození zachytil Kučera a střelou nad nohu zvyšoval na 3:0. Do konce první třetiny se gólově prosadil ještě Stránský Šimon po individuální akci.

Druhá třetina přinesla několik pohledných akcí, které ale mnohokrát neskončili brankou kvůli nepřesnému zakončení. Opakem byla akce, při které Bartoš nádherně shodil balonek na střed Šormovi, který se nemýlil. Podobně to následně předvedl i Třešnák s Krejčím.

Liberecký tým vstupoval do třetí třetiny s náskokem sedmi branek. Avšak jedinou úspěšnou akcí se ukázala být střela Šorma, která uzavřela gólový účet zápasu na 8:0

Branky: 2x Šorm, Klucho, Kučera, Bartoš, Stránský Š., Třešnák, Krejčí

Komentář trenéra Ladislava Lásky:Jsem rád, že jsme zvládli obě utkání poměrně jednoduše. Velice nás trápí střelecká produktivita, díky které mohli být oba zápasy mnohem jednoznačnější. Děkuji klukům za předvedené výkony a oběma brankářům gratuluji k vychytaným nulám. Závěrem se sluší poděkovat za celou sezonu všem, kteří se na ní podíleli. Myslím si, že finální čtvrté místo je velikým úspěchem.“