11.03.2019 - Redakce

Série s Židenicemi vyrovnaná. Série se přesouvá do Liberce.

Crazy girls v letošní sezóně mají možnost ochutnat úplnou novinku. Díky umístění mimo elitní osmičku musí hrát zápasy playdown. Po prvních zápasech přivezly Crazy girls do Liberec jeden bod a stav série je zatím vyrovnaný.

1. zápas: K1 Florbal Židenice vs. Crazy girls FBC Liberec 5:6

S velkým elánem nastoupily Crazy girls do playdown. Už v 17. vteřině utkání načala svoje galapředstavení Mlejnková. Do konce první třetiny překlopil domácí tým vedení na svoji stranu a úvodní dvacetiminutovku vyhrál 2:1. Druhá třetina přinesla brankové hody. Crazy girls ve druhé periodě dokázaly utkání vyrovnat. Především zásluhou Mlejnkové, která už v 30. minutě měla na svém kontě hattrick. Účiná hra Liberce pokračovala i nádále. Na začátku třetiny vedly ženy Liberce už 3:5, a když v 54. minutě vstřelila svoji pátou branku Mlejnková vypadalo to dobře. Ani mohutný závěr Židenicím přinesl pouze snížení na rozdíl jediné branky. Zbylé sekundy Crazy girls zvládly a připsaly si první bod v důležité sérii.

2. zápas: K1 Florbal Židenice vs. Crazy girls FBC Liberec 6:3

Začátek utkání libereckým ženám nevyšel. V rychlém sledu inkasovaly dvě branky a v už ve 3. minutě utkání prohrávaly 0:0. Poté se obraz hry mírně vyrovnal, ale většinou hrozily domácí. Jiskra na obrat v zápase přišla po pětiminutovém vyloučení hráčky Židenic. Crazy girls tutu výhodu dokázaly potrestat pouze jednou z hole kapitánky Koníčkové. V dalším průběhu vždy po srovnání Liberce nalezly Židenice odpověď, aby se dostali do vedení. Klíčový moment přišel ve 43. minutě, kdy Štěpánovou prostřelila Pospíšilová. Vedení 4:3 Židenice udržely až do koncovky zápasy. Crazy girls vyrovanávající branku nevstřelily ani při hře bez bránkáře, naopak dvakrát inkasovaly a druhé utkání prohrály v poměru 3:6.

Stav série je po prvním hracím víkendu vyrovnaný. Nadcházející duely se odehrají v Liberci. Série se hraje na 4 vítězná utkání.

3. utkání | Crazy girls FBC Liberec vs. K1 Florbal Židenice | 16.3.2019 | 20:00| SH ZŠ Dobiášova
4. utkání | Crazy girls FBC Liberec vs. K1 Florbal Židenice | 17.3.2019 | 14:00 | SH Dukla Liberec