20.03.2019 - Redakce

Série pokračuje. Crazy girls čeká domácí utkání

Crazy girls do pátého utkání v Brně nevstoupily dobře. Po první třetině dokonce prohrávaly 0:5 a o zápasu bylo de facto rozhodnuto. Nakonec se na světelné tabuli svítilo konečné skóre utkání v poměru 6:1 pro domácí.

5. zápas: K1 Florbal Židenice vs. Crazy girls FBC Liberec 6:1 (5:0,0:0,1:1)

Do zápasu vstoupily Crazy girls velmi opařeně. V první polovině úvodní třetiny ještě dokázaly vzdorovat soupeři. Bohužel od času 10:18 do konce první periody inkasovaly celkem pětkrát. Za tým soupeře se prosadila dvakrát Pravcová, Hubáčková, Dernerová a Drápalová. O jasné převaze domácích svědčí i počet střeleckým pokusů v poměru 9:1 pro Židenice.

Očekávaný tlak Crazy girls v druhé třetině nepřicházel. Velmi tomu pomohly dvě vyloučení zkraje prostřední části. Všechny střelecké pokusy hostujících pochytala brankářka Krištofová a po dvou třetinách stále svítil na scoreboardu stav 5:0 pro Židenice.

Jiskru naděje vykřesala pro Liberec Leierová, ale celek Židenic nalezl rychlou odpověď a už v 45. minutě zakončila Dernerová brankový účet utkání.

Šesté utkání 1. kola playdown se uskuteční v pátek 22.3.2019 v 19:30 na hale ZŠ Dobiášova. Crazy girls budou mít v sérii druhý matchball, pokud se podaří utkání vyhrát zachrání liberecké ženy extraligovou příslušnost pro sezónu 2019/2020.