Mládež
03.04.2023 - Redakce

STARŠÍ ŽÁKYNĚ V ÚSTÍ SBÍRALY ZKUŠENOSTI

S velkou částí nováčků a méně zkušených hráček se vydaly starší žákyně do Ústí nad Labem na předposlední ligový turnaj v sezóně. Vzhledem k tomu, že pokročilejším hráčkám už 3+1 florbal moc nepřináší, je soutěž určena hlavně pro herní praxi holek, které začaly s florbalem později.

FBC Liberec - Turnov 8:8

První zápas se spřáteleným Turnovem jsme vlastně udělali "míchačku". Holky proti sobě moc nechtějí hrát a Turnov přijel v malém počtu bez gólmanky. Rozdělili jsme jako trenéři holky do dvou vyrovnaných týmů a mohly si vybrat, ve kterém chtějí hrát. K vidění tak byl velmi zajímavý zápas bez trenérů na lavičce. Nikoho nenapadlo, že 2 vyrovnané týmy si zahrají zápas a ten skončí i vyrovnaným výsledkem. Florbal to byl ale pěkný a vše splnilo svůj účel. Jen stolek časoměřičů chvilkami nevěděl, na kterou stranu psát které góly:-)

FBC Liberec - Lovosice 7:1

Na minulém turnaji v České Lípě holky remizovaly se stejným soupeřem 2:2, když se "koučovaly samy". Zkušenosti si tak přenesly do tohoto zápasu. Lovosice hrají velmi důrazný florbal s opravdu hezkými kombinacemi. Tentokrát byly ale naše holky mnohem soustředěnější v obraně a efektivnější v útoku. Vítězství tak bylo relativně jednoznačné, ale rozhodně se nejednalo o jednoduchý zápas. Zápas dal našim holkám mnoho zkušeností.

FBC Liberec - Ústí nad Labem 6:5

V posledním zápase jsme nastoupili proti domácímu Ústí hnanému kupředu "kotlem" fanoušků. Již v jeho předchozím zápase s Turnovem byly vidět chvílemi zákroky za hranou florbalu s cílem "nesmí projít za žádnou cenu". I proto jsem holky upozorňoval na to, že musí být v soubojích opravdu tvrdé a neústupné a nesmějí se nechat mlátit. Kdo mne znal jako hráče ví, že já se taky nikdy mlátit nenechal :-) Některé naše holky na tento přístup dokázaly přepnout, některé ne. Holky z Ústí mimo to ale ukázaly posun kupředu a rozhodně se každým turnajem herně zlepšují. Dramatický zápas ve kterém jsme dlouho vedli a nakonec těsně před koncem prohrávali jsme ale bojovností dokázali vrátit na naši stranu a holky si připsaly velmi ubojované a zasloužené vítězství. Dobrá práce.

Komentář trenéra Nesměráka: Těch pár zkušených holek ukazovalo "nováčkům" cestu, jak se má k zápasu přistupovat a myslím, že byl turnaj pro všechny holky přínosný. Musím tentokrát pochválit gólmanky, které na minulém turnaji bojovaly s koncentrací. Tentokrát předvedly mnohem lepší přípravu na zápas a doufám, že si uvědomily, jak je koncentrace důležitá.

Sestava FBC Liberec:

Nella Futschiková
Eliška Suleková
Veronika Marešová
Tereza Labajová
Anita Svobodová
Rozálie Smítková
Viktorie Váňová
Julie Nesměráková
Valeria Cuflic
Kristýna Medlíková